מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

הסרת כתמים מספות בד-טיפים ומאמרים

הסרת כתמים מספות בד

ספה הינה פריט הנמצא כיום בכל בית או משרד ומשמש כמרכזו, ולכן הסרת כתמים מהספות מהווה מאפיין כל כך חשוב. הספות הם פריט שימושי ועיצובי גם יחד הדורש השקעת תקציב כספי לא קטן. כיוצא בכך, אין לבחור ספה מבלי להשקיע מחשבה תחילה. סוג החומר שממנו עשויה הספה מאוד חשוב ומשפיע על תוחלת החיים של הספה שלכם. למשל בחירת ספה העשויה מבד בהיר מגבירה משמעותית את הסיכויים כי יופיעו כתמים לאחר תקופה קצרה מאוד.

הסרת כתמים מספות בד-טיפים ומאמרים חשובים

על כן יש לשמר את הספה על ידי על ידי מתן ניקוי מעמיק ומסיר כתמים לפחות פעם בשנה ע”י חברת ניקיון המתמחה בכך ומבצעת ניקוי והסרת כתמים יסודי לא רק ע”י חומרי ניקוי אלא גם על ידי מכונות המיועדות לכך. מכונות אלו יסירו כל כתם ולכלוך ויפזרו חומרים אשר ינטרלו ריחות לא נעימים שהצטברו בבד הספה עם הזמן ,הספה תוברק באמצעות חומרים מיוחדים והמראה הדהוי והאפרורי של הספה ייעלם, ויוחזר לה המראה הבוהק והיוקרתי כל זאת במטרה על מנת שלא תצטרכו להחליף את הספה כל שנתיים.

רבים נוטים לחשוב כי ניתן לטפל באופן עצמאי ולהסיר כל כתם שנוצר, אך זאת טעות. יש להיעזר בנציג מקצועי מטעם חברת ניקיון לביצוע טיפול יסודי ומעמיק. ניקוי ספות צריך להתבצע באופן שוטף וקבוע אם ברצונכם לחיות בסביבה נקייה, בריאה ולשאוף אוויר איכותי במהלך היום. הלכלוך והאבק על גבי הספות לא תמיד ניכרים לעין, אך אין זה אומר שהם לא נמצאים שם. חשוב לציין כי לעיתים כתמים ולכלוך מגלים עקשנות רבה ככל שהם שוהים תקופה ארוכה יותר על הספה, שכן אז הם נספגים אל תוך סיבי הבד, וסופם לשנות לצמיתות את צבעו.

אלו אשר מעוניינים לנקות משטחים עם לכלוך עקשן במיוחד ומלא כתמים לא תמיד מודעים לעובדה כי ניקיון שלא כהלכה יכול לפגוע במשטח אותו אנו רוצים לנקות ולמעשה לגרום נזק רב לרכוש. יש חשיבות רבה לסוג החומר ממנו עשויה הספה שברשותנו. לספות יש יכולת ספיגה גבוהה של כתמים אבק וחיידקים. כמו כן, יש להיזהר בבחירה לא נכונה של חומרי ניקוי שונים על מנת לנסות להסיר כתמים, דבר זה עלול לגרום לנזק רב מהתועלת. ולפעמים אף לתוצאה בלתי הפיכה. כשם שאבחון סוג בד הספה הכרחי, כך גם סוג הכתמים. כתמים שונים דורשים טיפול שונה. על כן, אם ברצוננו לשמור על מראה ספה חדיש וססגוני עלינו לדאוג להסיר ממנו כתמים ריחות ולכלוכים הנוצרים במהלך השנה וזאת ע”י ניקיון יסודי ומקצועי אחת לשנה ע”י חברות ניקוי ספות המתמחות בכך.

 

 

 

במידה והחלטתם לנסות ולהסיר כתם מהספה להלן מספר עצות חשובות שעליכם לדעת טרם אתם ניגשים למלאכה

 • השמעו להוראות והנחיות היצרן – אין שיטת פלא המתאימה לכל סוגי הבד או לכל סוגי הכתמים. ולכן אם שמעתם ממשפחה או מחברים איך הם הוציאו כתם מהספה, אל תמהרו להסיק שזה יעבוד גם על הספה שלכם. טיפול לא נכון יכול לגרום נזק בלתי הפיך בבד. לפיכך הישמעו אך ורק להוראות והנחיות היצרן.
 • אל תכבסו את בד כריות הספה על דעת עצמכם – ישנם שני סכנות ראשיות בכיבוס בד הכריות במכונת כביסה, הראשונה היא התכווצות הבד, לכן שוב השמעו להוראות היצרן. כמו כן, במידה והבד כביס, יש לכבס אך ורק את בד הכריות שמילויים אינו מותאם בדיוק לכיסוי, אלא משאיר רווח מה. הסכנה השניה היא דהיית צבע, וזאת עקב מלבינים שונים באבקות הכביסה השונות. ירידת צבע תגרום להבדלים צורמים לעין בין גוף הספה לכריות.
 • מה שנכנס חייב לצאת בחזרה – חומרי הניקוי שבהם בחרתם לנקות את הכתם, אם זה חומר נוזלי או חומר מקציף, חייבים בסיום העבודה לצאת מהספה. חומרי ניקוי הנשארים בספה הופכים למלכודת עתידית לכל סוגי הלכלוך, וזאת עקב דביקותם. ובתוך זמן קצר יהפכו לכתמים אפרפרים על גבי הספה. על מנת למנוע תוצאה שלילית זאת, יהיה עליכם לאחר הסרת הכתם להשתמש במטלית נקיה ולחה (עדיפות בצבע לבן) לספוג לתוכה ככל האפשר את חומר הניקוי שהשתמשתם בו. במידה והשתמשתם בכמות גדולה אז תצטרכו להשתמש בכמות גדולה יותר של מים. יש לייבש את המים על ידי מטלית יבשה ובמידת הצורך להשתמש בסוף בפן בעוצמה בינונית.
 • עשו בדיקה ראשונית במקום נסתר מעין – מכיוון שאינכם יודעים בוודאות איך יגיב הבד לחומר הניקוי שבו בחרתם, בידקו במקום נסתר לעין כגון גב הספה. במידה ויש סימני צבע על המטלית שבה אתם מנקים עיצרו והיתוועצו עם מומחה.
 • הוצאת כתמים על בסיס מים או שתן – על מנת לאזן את רמת החומציות יש לשים מעט מים על הכתם. במידה ונשפכה כמות גדולה של נוזלים על הספה כגון משקאות שונים או שתן. יש ראשית לספוג את הנוזלים על ידי מטלית לבנה יבשה. ורק לאחר מכן לגשת להסיר את הכתם. יש לנקות את הכתם בתנועה סיבובית עדינה מחוץ לכתם אל תוכו. פעולה זאתי חשובה ביותר על מת לא לפזר את הכתם על שטח נרחב יותר.
 • הסרת כתמים משטיחים – ראו עמוד ניקוי שטיחים
 • אנו מקווים שעזרנו לכם ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה שתעלה לכם, אם זה מבחינת סוג הבד או חומרי הניקוי המומלצים והמתאימים ביותר מבחינתכם להסרה של כל כתם.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה  פנייה בנושא:

  מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


  .