מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

הסרת כתמי שתן מספות

כידוע הספה היא אחת הרהיטים הבולטים שיש לנו בבית ואנו מנסים ככול האפשר לשמור עליה נקיה ונעימה כמו ביום הקניה, עם זאת לא תמיד זה מצליח עקב השימוש הרב והימצאות של ילדים בסביבתה  שגורמים לכתמים תמיד להופיע וחשוב לדעת איך להתמודד איתם בצורה הנכונה.

איזה סוגי כתמים אנו קיימים?

ובכן יש לא מעט סוגי כתמים שעלולים להיווצר ואנו נתמקד בנפוצים שבהם כדוגמת כתמים נוזליים שנגרמים משתיה קלה ושתיה חמה, כתמים שומניים משאריות אוכל, צבעים, כתמי שתן של בעלי חיים או תינוקות ועוד, אחד החוקים הראשוניים שיש לזכור כאשר מבצעים ניקוי יעיל של ספות הוא טיפול בזמן הקצר ביותר עם הופעת הכתם, במידה ואנו נשתהה בטיפול הכתם עלול להיספג עמוק בתוך הסיבים ואף להתייבש במקום ובמצב זה הטיפול הופך להיות קשה יותר.

הסרת כתמים מספות

איך מתמודדים עם כתמי שתן?

כאמור כתמי שתן יכולים להיווצר הן מחיות מחמד שאנו מגדלים בביתנו והן מתינוקות שהשתן בורח מהחיתול או באמצע ההחתלה כשאנו משכיבים את התינוק על הספה, ברור שרובנו מעדיפים להימנע מכך אך לרוב בשלב כזה או אחר זה פשוט קורה, עם הופעת כתם השתן ראשית יש לספוג אותו עד כמה שניתן באמצעות מטלית נקיה ורכה (בשלב זה הימנעו מלשפשף) ניתן להפעיל מעט לחץ בכדי לגרום לנוזל לעלות מבעד לסיבים לעבר המטלית, לאחר שספגנו את הנוזל הכינו את נוזל הניקוי באופן הבא: מים חמים בקערית קטנה ערבבו יחד עם חומץ לבן ונוזל ניקוי כדוגמת אבקת כביסה ושפשפו בעדינות עם מטלית נקיה ועדינה בתנועות סיבוביות ונקודתיות על הכתם מבלי למרוח אותו לעבר אזורים אחרים שאינם מוכתמים, לאחר מספר דקות נגבו את החומר עם מטלית או מגבון לח ללא בישום וייבשו בעזרת מגבת נייר.

חשוב לדעת שבמקרים מסוימים יש המשתמשים בחומר האמוניה לניקוי ובמקרה הנ”ל הדבר אסור לחלוטין, האמוניה אינו מתמודד עם הסרת ריח השתן ואף עשוי למשוך את חיית המחמד להמשיך ולהטיל את מימיו שוב.

 

מחירון החברה המדריך המלא להסרת כתמים - עשה זאת בעצמך לקוחות ממליצים

 

איך שומרים על מראה הספה מיום הקניה

ובכן אנחנו לא יכולים להמשיך ולהחזיק את הספה בשקיות ולשמור על מראה הספה כביום קנייתה זה קצת לא הגיוני, אך בעזרת מספר פעולות פשוטות ניתן לשמור על מראה מיטבי ועמיד לאורך זמן.

אם יש ברשותכם ספה העשויה מבד עור מלאכת הניקוי והתחזוקה קלה יותר מכיוון שסוג זה דוחה את רוב סוגי הכתמים ואינו מאפשר להם לחדור מבעד לסיבים, עם זאת בכדי לשמור על המגה הרך וריח העור האוטנטי מומלץ אחד לשבוע לעבור עם מגבון ייעודי לניקוי ספות עור לאורך הספה ומסביב לכריות ולהסיר את האבק והלכלוך המצטברים, לאחר מכן יש למרוח קרם ייעודי המחזק את הסיבים ומחזיר את הברק וריח העור המוכר לנו.

אם יש ברשותכם ספה העשויה מבד אופן התחזוקה מעט שונה, במקרה הנ”ל חשוב תחילה להיזהר מראש עם משקאות ואוכל בקרבת הספה מהסיבה שקל יותר לכתמים אלו לחדור אל תוך סיבי הבד ולהכתים, את ספות הבד כדי לשאוב לפחות פעם בשבוע ולהסיר את כל שאריות אבק והלכלוך מסביב וגם בין הכריות, במידה והופיע כתם טפלו בו במהירות האפשרית.

טיפ חשוב

לא כל כתם ניתן להסיר עם נוזל ניקוי ביתי או כזה שרכשתם בסופר ולא כל נוזל ניקוי מתאים לסוג הבד / עור שלכם לכן לפני כל ניסיון ניקוי מומלץ להתייעץ עם בכל מקצוע בתחום בכדי להבין שאנו לא גורמים נזק נוסף לספה שלכם, ואם החלטתם לנקות עשו זאת תחילה באזור מוסתר על גב הספה בכדי לבדוק שהנוזל לא מוריד צבע או גורם לנזק אחר.

 

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .