מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

ניקוי ספות – תחזוקה שוטפת

אנחנו יושבים עליהן, לפעמים קופצים עליהן, מעצבים באמצעותן את הבית, נחים ותופסים איזו תנומה קלה בין לבין. אבל איך שומרים על על ספות בד וספות עור לאורך השנים באופן היעיל ביותר, כזה אשר יבטיח לנו שירות ארוך טווח ובלאי איטי במיוחד. אז איך מנקים ספות בד וספות עור מבלי להרוס את הריפוד ונמנעים מהרס הבד והמרקם המקורי שלה?

בדיקת הבדים ואפשרויות הניקוי ברכישת ספה חדשה

עוד לפני שאנחנו מתחילים עם פעולות ניקוי ספה, ישנם כמה שלבים מקדימים שעלינו לחשוב עליהם על מנת שבשלב ראשון ,נמנע מהרס הספה עוד לפני שהתחלנו בפעולת הניקוי והתחזוקה שלה. כאשר אנחנו רוכשים ספה חדשה, עלינו לבדוק מאלו בדים היא מיוצרת והאם היא ניתנת לניקוי בקלות. אנשים רבים נוהגים לחסוך בעלויות הספה ומעבר לבלאי שלה חשוב להבין שאפשרויות התחזוקה שלהן הן על פי רוב מוגבלות ולוקות בחסר. כך שעוד במעמד רכישת הספה תקפידו לשאול את המשווק ואפילו לקרוא בעיון את עלון הצרכן, בו ניתן למצוא הוראות מדויקות על דרכי הניקוי שלה.
כמו בכל מקום קיימים זייפנים ושרלטנים ורצוי להיזהר מהם במקרים בהם את רוכשים ספה יד שנייה יגידו לכם שאתם פשוט צריכים להעביר מטלית לחה ולנוח- דבר שיכול לתרום במקרים מסוימים ובמקרים אחרים, ליצור בעיה חמורה יותר. על כן מעבר לעיצוב והחיסכון הכלכלי. שימו לב לאפשרויות הניקוי שלה ולרגישות הבדים ממנה היא מיוצרת. כך, שגם אם אתם רוכשים זיוף או בד איכותי פחות הקפידו לשים לב לכך ולהתייחס לספה ברגישות המתאימה בעת השימוש והניקוי שלה.

הבחינו בין סוגי הבדים- לכל ספה סגנון ניקוי משלה

לכל סוג של בד דרך ניקוי משלו. קיימים בדים הכוללים הוראות ניקוי ספציפיות. בעת רכישת ספה מרשת ידועה ומוכרת, הפתרון קל הרבה יותר. היצרן מציין לרוב כיצד ניתן לתחזק את הספה ובאלו חומרים יש לנקות אותה. תחזוקת ספות עור היא בדרך כלל קלה יותר במיוחד כאשר מדברים על עור רך. ניקוי ספה מעור, תהיה מרתיעה וקשה פחות, מאחר והיא עשויה מחומרים הדוחים כתמים- כמובן, במידה והמוצר הוא באמת מעור. יחד עם זאת ניתן למצוא הים גם עורות סינטטיים הניתנים לניקוי קל ופשוט יחסית, באמצעות טכנולוגיית דחיית כתמים המקלים על פעולת הניקוי.

כתמים שונים, כמו כתמים של טושים, צבעים, צבעי מים ניתנים לניקוי בקלות על ידי מגבונים ואפילו על ידי ספרי לניקוי רהיטים ואבק שפשוף קל במטלית יבשה והספה שלכם נקייה. עקרות בית רבות בוחרות בספות עור כהות. בחירה זו היא פרקטית במיוחד, וזאת, מאחר שבשונה מספות בהירות הכתם ולו הקטן ביותר בולט ונראה תוך זמן קצר. על כן באם רכשתם ספה בהירה חשוב מאוד לדאוג לשני פרמטרים: איכות הספה ואפשרויות הניקוי שלה- הרי לא תלכו להחליף ספה מידי סוף שבוע…

יש כתם על הספה? בדקו את המיקום ופעלו בהתאם

מיקום הכתם, חשוב לא פחות מאשר גודלו והחומר ממנו הוא נוצר. ישנו הבדל משמעותי בצורת הטיפול בכתם אשר נוצר בפינת הספה, על פני כתם אשר בחר לתפוס מקומות בשורה הראשונה של הספה. בעת היווצרות כתם במיקום נסתר על הספה, תוכלו לנקות את הכתם מייד כמובן על ידי החומרים הנכונים וטיפול רגיש. במקרה בו הכתם נמצא במקום בולט על הספה יש לפעול במשנה זהירות וזאת מאחר שכל פעולה לא זהירה עשויה להגדיל את הכתם עוד יותר, ליצור תוצאה של מריחת הכתם, ובמקרים מסוימים לגרום לספה לדהות.
בעת תחילת ניקוי כתם, הנמצא במיקום מרכזי על הספה, נסו את החומר איתו אתם מבקשים לנקות באמצעותו במיקום נסתם בכדי לא לגרום לנזק משמעותי.

 

 

 

זמן זה כסף וזמן זה כתם

אתם עורכים מסיבה או מפגש עם חברים/משפחה, מבלי לשים לב נשפך מעט משקה ונפלו “כמה” פירורים על הספה. האורחים מתפזרים ואתם נשארים לבד מול פעולת הניקיון, אתם אפילו מספיקים לשים לב לכתם הקטן שנוצר כתוצאה מכמה טיפות בירה או מיץ ואומרים לעצמכם: “טוב שטויות ננקה מחר”…
למחרת, אתם הופכים לעבדים של הכתם וטורחים סביבו כמו סביב ילד עקשן שמסרב להיכנס למקלחת – נשמע מוכר?
ואכן, כתמים הם יצורים עקשניים ויש להתייחס אליהם בהתאם. כתמים אשר לא מתייחסים אליהם בו בזמן בו הם נוצרו עשויים להתנקם בכם על חוסר היחס. גיליתם כתם על הספה פעלו לניקוי המיידי, התייבשות הכתם תקשה עליכם את הניקוי ותהפוך את הפעולה למורכבת הרבה יותר.
בירה או כל משקה אחר אשר נשפך על הספה במקרה ומדובר בספה מבד ניתן לנקות באמצעות מעט אבקת כביסה, כתם אשר נוצר כתוצאה ממזון ינוקה תוך הורדת שיירי המזון על ידי איסוף השיירים תחילה ולאחר מכן ניגוב זהיר ללא מריחת הכתם תוך שימוש בחומר כמו חומץ ומגבונים המיועדים לניקוי בדים. קיימים בשוק מגבונים מיוחדים המיועדים להסרת כתמים קלים מבגדים, שימוש במגבונים אלה יכולים לעזור לכם בהסרת כתמים מידיים.

מים בששון… אבל לא בכל מקרה

מה קורה במרבית המקרים בהם אנו רואים כתם על הספה? הרטבת מטלית וקדימה לעבודה. חשוב לדעת שפעולה זו אינה מומלצת ועלולה להזיק לספה ולהגדיל את הכתם. אחת התופעות המידיות של ניקוי ספות באמצעות מים הינה היווצרות כתמים חדשים במקומות אחרים במקרים בהם הניקוי מתבצע באופן בלתי מבוקר. החלטתם לנקות עם מים? השתמשו בחומר המתאים לסוג הכתם ודללו אותו עם מים, חומרים כמו סבון מטבח פשוט או חומץ המאפשר את ריכוך הספה (וריכוך הידיים), בעת הניקוי יש לפעול בתנועות קטנות ועדינות ולהימנע מתנועות רחבות אשר בדרך כלל יגדילו וירחיבו את הכתם.
זקוקים לטיפים ומידע נוסף לניקוי ותחזוקת ספות וספות עור? חברת גל אור מתמחת בניקוי כלל הבדים, בכללם ניקוי ספות מסוגים שונים מעניקה שירותי ניקוי וייעוץ תחזוקת כל סוגי הספות. צרו איתנו קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם עם מענה ושירות לכל שאלה או בקשה.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .