מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

ניקוי ספות בחדרה

ניקוי ספות בחדרה

אחד הדברים המהותיים שכדי להימנע מהם בתחזוקה של ספה הוא נוזלים הנשפכים בשוגג, הנוזלים לרוב מורכבים מסוכרים ממותקים כמו מיצים, קפה ומשקאות חמים ואלו עושים נזקים חמורים במיוחד בספות העשיות בד, כתמים מסוג זה נקראים “כתמי השחמה” וחשוב לדעת איך להתמודד עם כתמים אלו.

כתמי השחמה אלו כתמים אשר נוצרים על ספות ובדים כתוצאה מנזקים של מים ונוזלים. ספות חשופות מאוד לנזקים הללו ולכתמים מהסוג הזה, בין אם אלו ספות בבתים עם ילדים עליהן נשפכים משקאות באופן תדיר, ספה בבית עם חיות מחמד אשר מכתימות את הבד ועוד. בנוסף, יכולים להיגרם כתמים כאלו לספה אשר שהתה באזור לח או בבית שהייתה בו רטיבות.

המים או הנוזלים משאירים כתם אשר נראה לעין, ונקרא השחמה כי בדרך כלל הוא יוצר צבע כהה ועמוק יותר לבד וכך למעשה הכתם נראה. המראה הנוצר לעין הוא לא אסתטי כלל, וגם אם מדובר רק במים – הספה כולה מקבלת מראה פחות נקי ומזמין.

בעבר רבים היו מחליפים ספות לאחר כמה כתמי השחמה. אף אחד לא רצה להחזיק בבית ספה אם כתמים אלו, ולכן רבים היו מוציאים בכל פעם אלפי שקלים על ספה חדשה, בלי לדעת שיש פתרון הרבה יותר יעיל והרבה יותר זול – ניקוי ספות בחדרה באמצעות חומרי ניקוי ייחודיים וכלים מקצועיים המתאימים לכך.

מה גורם להופעת כתמי השחמה?

כאמור, כתמי השחמה הם כתמים אשר נוצרים כתוצאה מנזקים של מים או נוזלים. כתמים אלו יכולים להופיע לא רק על ספות, אלא גם על מזרנים, שטיחים וכדומה. כאשר נוזלים מגיעים אל הבד ולא מנוקזים ממנו לחלוטין, הם נספגים בבד עצמו וכך יוצרים את הכתם. חשוב להבין כי כתמי השחמה יכולים להיגרם לא רק מכמויות גדולות של מים, כמו תוצאה של נזילה או הצפה בבית, אלא גם מכמויות קטנות של נוזלים כמו משקה שנשפך על הספה או ילד שפיספס בלילה על מזרן המיטה.

פעמים רבות אנו נתקלים גם בכתמי השחמה אשר נוצרו בניסיונות לנקות את הספה באופן שאינו מקצועי. שימוש בחומרי ניקיון של מתאימים ואי שאיבה מוחלטת של חומרי הניקיון מהבד, מה שגרם לתהליכי חמצון אשר יצרו כתמים על הבד.

ניקוי חיטוי ונטרול ריחות מספות מקצועי

איך מנקים את כתמי ההשחמה?

בכדי לבצע ניקוי ספות בחדרה עבור ספות בהן אנו מבחינים בכתמי השחמה, ולא רק ספות אלא גם פריטים דומים אחרים כמו מזרנים, כורסאות, מיטות, שטיחים וכדומה, יש לבצע מספר שלבים.

שלב ראשון – השלב הראשון הוא לזהות את סוג הבד המוכתם ולאבחן את החומר המתאים לניקוי של אותו בד. לכן חשוב מאוד לפנות לאנשי מקצוע ולא לנסות לנקות את הבד לבד, שכן שימוש בחומר ניקוי שאינו מתאים עבור אותו סוג בד יכול לגרום להרבה יותר נזק והרבה יותר כתמים.

שלב שני – ניקוי של הבד באמצעות חומר ייחודי המתאים לו ובעל תכונות אשר מונעות את החמצון. את החומר מרססים על האזור המוכתם, ולעיתים אפילו על הריפוד כולו, ומשהים מעט בהתאם לסוג החומר בו משתמשים והנחיות השימוש בו.

שלב שלישי – שאיבה של כל הנוזלים מהסיבים של הבד או הריפוד, ושאיבה של החומר שרוסס קודם. אנו עושים שימוש במכשירי יניקה מקצועיים ובעלי עצמת שאיבה גבוהה אשר שואבים לחלוטין את הנוזלים מהבד וכך מסייעים לניקוי הטוב ביותר.

במידה ולאחר השלבים הללו עדיין מבחינים בכתמים על הספה, מבצעים שוב את השלבים עד לניקיון הסופי והחזרת המראה החדש והמבריק לבד ולריפוד.

מתי לנקות כתמי השחמה?

אם סבלתם מנזילה בבית, הצפה או נזקי מים דומים, או אם הספה שלכם היתה חשופה לנזק מים רציני, אל תחכו שיתחיל להופיע עובש או שיופיעו כתמי ההשחמה. הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להזמין ניקוי ספות בחדרה מוקדם ככל האפשר.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .