גל אור - חברה באמנת השירות בישראל
קופון שלנו כבר הורדתם?

באפליקציה שלנו חדשות, טיפים, קופונים, הזדמנויות, מבצעים עונתיים ועוד המון הפתעות. לחצו על הקישור המתאים.

תרשו לנו לגלות לכם סוד של מקצוענים...

הקדימו תרופה למכה! עם חומר דוחה כתמים מן המומלצים על ידי החברות המקצועיות בארץ ובעולם!
NeverWet חומר פלא לשמירה על ספות, שטיחים ומזרונים נקיים. דוחה מים, אבק, לכלוך, נוזלים, ועוד. קראו עוד כאן »

Rust-Oleum-NeverWet-pack-300x174

ליצירת קשר

סוגי בדים לספות וריפודים

חברת גל אור מציגה מספר עצות ומידע בנוגע לסוגי בדים לספות וריפודים

סוגי בדים לספות וריפודים

ספות הינם אחד הפריטים היקרים והגדולים שאתם רוכשים לביתכם. זהו רהיט שיכול לגנוב את ההצגה בסלון ביתכם. אך מעבר למבנה הספה הריפוד הוא זה שיתן לספה את המראה הסופי.

ראשית עליכם לשאול את עצמכם מהו יעוד הספה?

אם היא מיועדת לאירוח אזי היא יכולה להיות רק יפה. אבל אם יש לכם ילדים או חיות בית, אם אתם נוהגים לאכול ולשכב על הספות אז אתם צריכים גם מערכת ספות שהיא גם פרקטית ונוחה לניקוי מעבר ליופי הספה. ולכן סוג הבד וצבעו הינם שיקולים חשובים בעת קנית מערכת ספות.

צבע הריפוד:

השיקול בעת בחירת צבע הריפוד חשוב בעת קנית הספה. אם יש לכם ילדים או חיות בית, אם אתם נוהגים לשים רגלים על הספה. אז צבע כהה ישרת אתכם טוב יותר, עקב יכולתו להסתיר את הכתמים טוב יותר. לעומת זאת אם אתם יודעים שמערכת הספות תמוקם ליד חלונות אז בד בגוון בהיר תהיה הבחירה הנכונה יותר עקב דהייה מחשיפה לשמש (חשוב: כל הבדים מכל הצבעים דוהים עקב חשיפה לשמש, אולם בבד מגוון בהיר הדהייה תראה פחות מבד כהה). גם ילדים או חיות בית וגם חשיפה לשמש? ווילונות יעזרו למתן את השמש הקופחת על הספות וימנעו דהיה מספות עם בד כהה, וכך גם תוכלו להסתיר את הכתמים טוב יותר.

זכרו, יציבות הצבע נחשבת לבעיה העיקרית של בדי הריפודים, דבר זה חשוב לדהיית הבד עקב שימוש מרובה, קרני השמש וניקיון ספות לא מקצועי.

סוגי בדים לספות וריפודים

בדים איכותיים עוברים תהליך כימי הנקרא אשפרה המעניק לבד חוזק, עמידות בשחיקה, יציבות ניקוי ריפודים לצבע נגד דהייה, ואף חסינות לאש בעת שריפה. תהליכים נוספים שבד איכותי עובר הינם סקוטצ'גארד (אימפרגנציה) ראה עמוד דוחה כתמים. ואל-קמט, תהליך המונע התכווצות הבד וכן מונע ספיגת לחות וכתמים.

סוגי בדים לספות וריפודים?

כותנה ופשתן: אלו הם סוגי בד טבעיים פופולריים מאד, בעלי מראה עדין קליל ואוורירי. בדים טבעיים אלו נעימים מאד למגע . חסרונם הגדול הינה המהירות היחסית שבה הם קולטים כתמים. לשיטות ניקוי ראה ניקוי ספות.

בדים סינתטיים: הריפודים הסינתטיים הם שילוב בין סיבי מיקרופייבר ופוליאסטר (נילון). בדים אלו מונעים ברובם חדירת נוזלים אל תוך סיבי הבד, ועקב זאת בדים אלו נחשבים קלים יותר לניקוי והסרת כתמים (לאופן ניקוי ספות בדים סינתטיים ראה (ניקוי ספות מיקרופייבר). חסרונם היחסי הוא שבדים אלו פחות נעימים למגע.

ג'קרד: הג'קרד הינם בדי ריפוד חזקים עשויים ברובם מפוליאסטר ונילון. הג'קרד הינו בד שטוח ללא שערות הבא במגוון רב של דיגומים וצבעים. עקב היותו בד סינתטי בד זה קל יחסית לניקוי. חסרונו הראשי הוא שיכולים להיווצר על בד זה במשך הזמן קרחות

אלקנטרה: מראהו כעור זמש, בד האלקנטרה יקר אך משובח, עקב זאת שכמעט אינו קולט כתמים או דוהה. בד זה קל לניקוי ולתחזוקה שוטפת.

עור: ישנם סוגי עור רבים בעלי עיבוד ומרכיבי גימור שונים. כגון, עור פרה, עור שור, עור עגל, עור בופאלו, נאפה (או נאפה 4000). עור משובח העובר תהליך עיבוד ארוך ומורכב, משרה מראה יוקרתי ומהודר לסלון. מבין יתרונותיו הוא שסלון עור איכותי משתבח עם השנים, וכן הקלות יחסית לכיצד ניתן לנקותו (ראה ניקוי ספות עור). חסרונו הוא שבמדינתנו החמה העור יכול לגרום להזעה עקב זאת שריפוד העור אינו נושם.

חברה מקצועית לניקוי ספות, שטיחים ומזרונים

בחברת גל אור תוכלו ליהנות משירות ניקוי ספות, שטיחים ומזרונים. החברה פועלת בכל הארץ. בניגוד לחלק מחברות ניקוי ספות אחרות ניתן להזמין את החברה לפגישת ייעוץ ראשונית ללא כל התחייבות.

 

 

נשמח מאד לעזור לכם על כל שאלה או בעיה – צרו קשר ונשמח לעזור

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה