מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

המדריך המלא לניקוי ריפודי רכב מבד ומעור

לכל בעל רכב יש סוג ריפודים שונה, אם גם לכם חשוב לדעת איך לנקות בצורה טובה את ריפודי הרכב מהסוגים השונים תוכלו ללמוד כאן איך לנקות את ריפודי הרכב בצורה חכמה ובטוחה באמת ליצור ריפודים נקיים ומחוטאים בלי להרוס או לפגום בשלמות ובצבע של ריפודי הרכב. זה המדריך המלא לניקוי ריפודי רכב מבד ומעור.

טיפול עדין בריפודי עור

אם יש לכם מושבי רכב בריפוד עור, חשוב לשים לב שריפודי עור דורשים טיפול עדין ומדויק בכדי לשמור עליהם לאורך זמן. לא כל חומר ניקוי מתאים לנקות ריפודי עור. יש לבחור חומר ניקוי מתאים לסוג העור המדויק שיש ברכב שלכם. אם אתם רוצים לנקות מושבי עור בלי סיכון של לפגוע בהם תוכלו להסתפק רק בשאיבה של מושבי עור בעזרת שואב אבק טוב. שאיבת אבק ולכלוך אינה פוגעת במושבי עור וגורמת לאבק וללכלוך לעבור לשכבה החיצונית של הריפודים ולצאת מהם. לפרטים נוספים אודות סוגי עור לחצו כאן.

ניקוי מקצועי לריפודי רכב תקופתיים

כל תקופה מומלץ לפנות אל חברת ניקיון אשר מתמחה בניקוי מושבי עור בכדי לבצע במושבים ניקוי מקיף ויסודי. בין ניקוי מקצועי למשנהו תוכלו לנקות את המושבים בעצמכם בצורה טובה ויעילה. מעבר לשאיבה רגילה שאותה כדאי לעשות כל כמה ימים, ניתן לרכוש חומר ניקוי ייעודי לניקוי משטחי עור. חשוב לבדוק חומר ניקוי מתאים לעור זה על מקום לא נראה במושבים כדי שתהיו בטוחים שחומר זה מתאים לריפודי העור שלכם.

המדריך המלא לניקוי ריפודי רכב

 

שימוש זהיר בחומרי ניקוי

כדאי לשים כמות מדודה של חומר הניקוי על המושבים ולמרוח אותו בצורה יסודית בצורת מעגלים אל תוך מושבי הרכב. לאחר שמרחתם היטב את חומר הניקוי לעור בכל האזורים במושבי העור, הסירו בעזרת מטלית מיקרופייבר את שאריות החומר, כדי שלא יישארו סימנים או כתמים של חומר ניקוי על מושבי העור. אחר כך תנו למושבים להתייבש היטב ולספוג את החומר המנקה לפני שאתם יושבים שוב על מושבי הרכב.

חומרים מזינים ומרככים לעור מושבי הרכב

ניתן במושבי רכב מעור גם להשתמש בחומרים אשר מרככים ונותנים שמנים מזינים לעור. זה גורם לעור לא להתייבש לאורך זמן ושומר את המושבים במצב חדש לאורך זמן.

ניקוי מושבי רכב מבד

כשמדובר על ניקוי מושבי הרכב נשאלת השאלה כיצד לנקות מושבי רכב מבד בעזרת חומרים שיש בבית בין הניקיונות המקצועיים שאתם עושים בעזרת חברת ניקוי מיוחדת לניקוי מושבי רכב? כאשר אתם מנקים מושבי רכב מבד כמו גם כאשר אתם מנקים מושבים מעור יש לבדוק את חומרי הניקוי שאתם רוצים להשתמש בהם על אזור קטן ובלתי נראה בריפוד כדי לראות שחומר הניקוי אינו פוגע בצבע ואינו הורס את הריפודים. לאחר שבדקתם את חומר הניקוי זה הזמן לשאוב את מושבי הבד. לפרטים נוספים אודות ניקוי ריפודים מבד – לחצו כאן

 

 

[btn2 type=”mattress”]

 

שאיבה יסודית של מושבי הרכב

יש סוגים שונים של שואבי אבק אשר מתאימים עבור שאיבת מושבי הרכב ניתן להשתמש בשואב אבק רגיל עם זרוע ומברשת שיכולה להגיע לכל רווח או סדק בריפוד של הרכב שלכם. גם שואבי אבק קטנים ידניים על סוללות יכולים להתאים למשימה של שאיבת מושבי הרכב שלכם, וכן השטיחים על רצפת הרכב. כל שואב אבק חזק שיכול להגיע גם למקומות שקשה להגיע אליהם יתאימו למטרה זאת.

חשיבות שאיבת מושבי הרכב

חשוב לא לדלג על שלב של שאיבת אבק מהמושבים, כי אם לא תשאבו את המושבים ותשימו על המושבים חומרי ניקוי, הרטיבות תגרום ללכלוך להיכנס עמוק יותר לתוך המושבים. לכן חשוב מאוד לשאוב חלקיקי לכלוך ואבק מהמושבים עוד לפני שאתם מרטיבים את המושבים או  שמים עליהם חומרי ניקוי מכל סוג.

חומר ניקוי ביתי למושבי רכב מבד

בשלב הבא יש לקחת שני דליים נקיים, שניהם ישמשו אתכם בתהליך הניקוי של מושבי הרכב. דלי אחד תמלאו במים רגילים ודלי אחד במים חמים. אם אין לכם חומר ניקוי ייעודי למושבי רכב אשר עשויים מבד, מספיק לקחת חצי כוס של אבקת כביסה טובה שאתם אוהבים ולשים אותה בדלי עם המים החמים. המים לא חייבים להיות רותחים הם צריכים להיות חמים אבל בטמפרטורה שתוכלו  לעבוד איתם, בנוחות בלי לקבל כוויה. המים החמים ישפרו את תהליך הניקיון של מושבי הרכב.

תהליך קרצוף המושבים

קחו ספוג חדש ונקי והשרו אותו במים החמים שיש בהם אבקת כביסה מומסת ואז קרצפו את המושבים בספוג עם המים ואבקת הכביסה כדאי מעט לסחוט את הספוג לפני שמקרצפים אותו ואת המושבים – חשוב מאד לזכור לעשות ניסוי מקומי צדדי, וכן להשתמש אך ורק בכמויות נוזלים קטנות – לא להציף!. וזאת כדי לא להרטיב יותר מידי את המושבים של הרכב. יותר מידי רטיבות שייקח לה זמן רב להתייבש יכולה לגרום כתמים מכשלעצמה, וכן לעובש או חיידקים בתוך המושבים. מה שעדיף להימנע ממנו.

ניקוי מושבי הרכב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ניגוב יסודי של המושבים

אחרי שקרצפתם טוב עם הספוג החם. קחו מטלית או מגבת, טבלו אותם בדלי המים הקרים, סחטו את הסמרטוט ונגבו טוב את המושבים. זה יוריד מהם לכלוך שהספוג הוציא, נגבו טוב שאריות של חומר ניקוי. יש לחזור על קרצוף עם ספוג טבול במי אבקת כביסה חמים וניגוב עם מטלית לחה קרירה מספר פעמים עד שהמושבים נראים לכם נקיים יותר.

מכשור מתקדם עבור ניקוי מושבי הרכב

יש מי שמנקה את הרכב בעזרת מכשור יקר ומתוחכם כמו מנקי קיטור מתוחכמים או שואבי אבק רטובים ויבשים ויש מי שמנקה בצורה פשוטה עם מים חמים דליים וסמרטוטים. שתי השיטות טובות השיטה השנייה אולי איטית יותר אבל היא בהחלט אפקטיבית לא פחות משימוש במכשירים יקרים.

האם כדאי לקנות מכשור מיוחד לניקוי מושבי הרכב?

כדאי לחשוב פעמיים לפני שאתם רוכשים מכשירי ניקוי יקרים לניקוי מושבי הרכב שלכם. לא תמיד הם יעשו את העבודה טוב כמו קרצוף פשוט ורגיל של המושבים עם ספוג ומטלית טובה או מגבת. יש ציוד מתקדם מאוד היום לשטיפת מושבים יש למשל שואבים שגם שואבים נוזלים.

שואבי נוזלים ממושבי הרכב

בשימוש בשואבים כאלה ניתן להרטיב את המושבים עם נוזלים וחומרי ניקוי ואז לשאוב היטב את המושבים בעזרת שואב הנוזלים. יש להעביר בקווים ישרים את שואב הנוזלים לרוחב המושבים ולא במעגלים כדי ללכוד את כל הנוזלים ששמתם על מושבי הרכב חשוב לאסוף את כל הנוזלים שהצטברו ברכב ככל שניתן כדי שהמושבים יתייבשו היטב ובצורה יסודית. אם המושבים נשארים רטובים זמן רב לא מתייבשים הרי שיכולים להיווצר חיידקים ועובש במושבים שיצרו כתמים לא יפים על המושב וגם ריח לא נעים. כך שאם כבר יש לכם שואב נוזלים כדאי לעשות בו שימוש יסודי ונכון.

הרכב מושבי הרכב

חשוב לזכור שהמושבים מורכבים מספוגים אשר מרפדים את המושב וגורמים לו להיות רך ונוח. ספוגים כאלה לא מתייבשים בקלות ולכן חשוב בתהליך הניקוי גם לא להרטיב אותם יותר מידי וגם לייבש אותם היטב, אם כבר הרטבתם אותם. תמיד חשוב להתיז עם מכשיר התזה כמות ממש קטנה של נוזל רך כדי מעט לתת למושבים לחות ולא ממש להרטיב אותם כי לייבש אותם אחר כך זה קשה מאוד.

שימוש במכשירי קיטור לרכב

יש מי שמשתמש במכשיר קיטור של אדים חמים לנקות ולחטא את מושבי הרכב. זה מכשיר מתוחכם אך יש לו יתרונות וחסרונות. יש מכשירי קיטור יקרים מאוד, אך היום ניתן למצוא מבצעים על מכשירי קיטור זולים הרבה יותר שיכולים להתאים גם לניקוי מושבי הרכב שלכם כמו גם על ניקוי חלקים נוספים בבית. מכשירי קיטור ממיסים לכלוך וכתמים אבל הם לא שואבים את הנוזלים מחוץ למושבים כמו שואב נוזלים. אבל מבחינת עלויות מכשירי קיטור קטנים יעלו לכם הרבה פחות ממכשירי שאיבת נוזלים.

באיזה מטליות להשתמש?

חלק מהאנשים משתמשים במגבות עם ספיגה גבוהה ואחרים משתמשים בסמרטוטי מיקרופייבר. נשאלת השאלה מה טוב יותר למושבים? מטליות מיקרופייבר או מגבות ספיגה גבוהה? יש אנשים שלוקחים מקל או מגב ומלפפים עליו חתיכת מגבת עם ספיגה גבוהה לנקות את רצפת הרכב. אבל עבור המושבים עצמם דווקא מטליות מיקרופייבר הן יעילות ושימושיות הרבה יותר. מטליות מיקרופייבר מצליחות לאסוף ולהוציא יותר לכלוך ממשטחים, זה נכון גם עבור משטחים בבית, ונכון גם עבור משטחים של מושבים במכונית שלכם.

שילוב בין קיטור למטלית מיקרופייבר

אם אתם משתמשים במכשיר קיטור לדוגמא, תוכלו לעטוף את הראש של מכשיר הקיטור במטלית מיקרופייבר. ניתן לקרצף עם הראש של מכשיר הקיטור עטוף במטלית מיקרופייבר את המושבים, או להניח מטלית מיקרופייבר על המושב ולהצמיד ארוכות את מכשיר הקיטור למטלית כפי להרתיח ולהמיס כתמים ולכלוך במושבי הרכב ,בעזרת החום והאדים של מכשיר הקיטור.

זהירות בשימוש במכשירי קיטור

כאשר אתם משתמשים במכשיר קיטור על מושבי רכב מבד אל תפעילו את מכשיר הקיטור ישירות על בד הריפוד של הרכב. אם יש לכם מושבים מעור בכלל לא מומלץ להשתמש עליהם במכשיר קיטור. אבל אם יש לכם מושבים מבד עמיד, הניחו מטלית מיקרופייבר על החלק במושב שאתם רוצים לנקות והצמידו את הראש של מכשיר הקיטור על מטלית מיקרופייבר. המטלית תספוג לכלוכים ואבק מהמושב וכך מכשיר הקיטור לא יגרום נזק לבד המושבים שלכם.

ניקוי ריפודים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יתרון מכשיר הקיטור

היתרון של מכשיר הקיטור הוא שהאדים שיוצאים מהמושב מוציאים בתוכם הרבה לכלוך מהמושבים אם המושבים ספוגי אבק, עשן סיגריות, אפר, לכלוך האדים הרותחים של מכשיר הקיטור יוציאו את הלכלוכים בזמן האידוי בחום גבוה של מכשיר הקיטור, שואב נוזלים ומכשיר קיטור הם שני מכשירים שימושיים בניקוי מושבי רכב, בעיקר מושבי רכב שעשויים מבד.

ניתן לוותר על מכשירים יקרים

אבל שוב, כדאי להדגיש שניתן לנקות מושבי רכב בצורה לא פחות טובה עם שני דליים של חומרי ניקוי ומים חמים וקרים ומברשות טובות. אם לא מתאים לכם לבזבז כספים של מכשירים יקרים, תוכלו לנקות את מושבי הרכב לא פחות טוב עם ציוד בסיסי מאוד.

ניקוי זריז ויעיל

הרבה אנשים מסתפקים בלמלא דלי במים חמים ולהוסיף למים או סבון כלים או נוזל כביסה או אבקת כביסה. משרים את המברשת במים החמים עם נוזל הכביסה או נוזל כלים. אחרי ההשריה מנערים טוב את המברשת מעודפי מים. חשוב כאמור לא להכניס נוזלים מיותרים למושבי הרכב ולכן כל פעם שאתם טובלים את המברשת בדלי המים נערו אותה היטב מעודפי נוזלים יש לקרצף עם המברשת את השטחים על מושבי הרכב.

לא למרוח ולהרחיב כתמים

שימו לב אם יש כתם לנקות אותו נקודתית ולא למרוח אותו על שטח גדול יותר. כאשר אתם מנקים עם המברשת. אחרי הברשה עם המברשת נגבו כאמור את השטח שקרצפתם עם סמרטוט מיקרופייבר כדי לספוג כמה שיותר נוזלים חזרה למטלית כמה שתוכלו. ניתן אף לקנות חומר יעודי לניקוי מושבי רכב או שטיחי בד ולמרוח בעדינות עם מכחול עבה את החומר על מושבי הרכב. מרחו את החומר בתנועות סיבוביות כדי לנקות בעזרתו בצורה יסודית את מושבי הרכב.

 

 

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .