מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

ניקוי ריפודי רכב בראשון לציון

מדריך לניקוי כתמים ספציפיים מריפוד הבד ברכב

יש לכם ריפודי בד על מושבי הרכב? רוצים לדעת כיצד לנקות סוגים שונים של כתמים בצורה הטובה ביותר וכיצד להתמודד עם לכלוכים מסוגים שונים בנוחות ובקלות? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מושבי הרכב חשופים ללכלוך רב. בין אם אתם עצמכם נמצאים בנסיעות ארוכות ונוהגים לאכול ברכב, בין אם מדובר ברכב משפחתי עם ילדים אשר אוכלים ושותים במושב האחורי וגם ללא קשר לאוכל – לבישת ביגוד שמוציא כתמים על ריפוד בהיר, גשם ולחות ועוד, כל אלו יכולים לגרום להופעת כתמים על ריפודי הבד ולהעניק לרכב מראה פחות נעים ונקי.

אז איך מתמודדים עם הכתמים הללו שמופיעים על ריפודי הרכב ומנקים אותם? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

כתמי שומן

כתמי שומן יכולים להופיע מאוכל שומני אשר נפל על המושבים, קרם ידיים או מוצרי קוסמטיקה שונים, שמן שיער שעבר מהשיער לגב המושב ועוד. בכדי לנקות כתמי שומן התחילו קודם כל עם מים חמימים ונוזל לניקוי כלים בתוך קערה. שפשפו את הכתם עם המים והסבון בצורה עדינה מאוד (אל תשתמשו בסקוצ’ אשר יוציא סיבים מריפודי הבד) ומקדו את  הניקוי רק לאזור של הכתם עצמו. לאחר מכן ספגו את הנוזל עם מטלית יבשה או נייר סופג ויבשו את האזור באמצעות מייבש שיער. ניתן לחזור שוב על התהליך במידה והכתם לא הוסר לחלוטין.

כתמי דם

קודם כל, מיד כאשר אתם מבחינים בדם על ריפוד הרכב, התחילו עם ספיגה שלו אל מטלית יבשה. מומלץ באופן כללי להחזיק ברכב תמיד מטליות או גליל נייר סופג שישמשו אתכם בעת הצורך. לאחר שספגתם את כל הדם שניתן, השתמשו בתמהיל של מים חמים, סבון כלים וכמה כפות של חומץ ונקו את האזור של הכתם. לאחר מכן ייבשו מיד את האזור באמצעות מייבש שיער בכדי למנוע מנוזל הניקוי לחדור אל הריפוד וליצור עובש.

במידה ובצורה הזו עדיין נותר כתם נסו להשתמש במסיר כתמים ייעודי הנמכר בחנויות למוצרי רכב או מסיר כתמים המיועד לכביסה.

כתמים כהים

בקטגוריית הכתמים הכהים ניתן למצוא כתמים של רטבים מסוגים שונים, קפה, שוקולד, בוץ, יין וכדומה. חשוב מאוד עם כתמים כאלו לנקות כמה שיותר מוקדם ולא לחכות. שתיתם קפה בזמן הנסיעה והוא נשפך לכם על הכיסא? עצרו את הרכב בצד ונקו את הנוזל, אל תתנו לו להיספג בריפוד כי ככל שהוא ייספג יותר כך יהיה קשה יותר לנקות אותו.

לאחר מכן ניתן לנקות את הכתם עם אותה תערובת עליה כתבנו בפסקה הקודמת – מים חמים, סבון כלים וחומץ, לשפשף בצורה עדינה ולאחר מכן לייבש לחלוטין את האזור.

ניקוי ריפודי עור ברכב

כתמי שתן

כתמי שתן גם ניתן להסיר באמצעות התערובת האמורה מעלה – מים חמים, סבון כלים וחומץ. שימו לב – אל תנסו לנקות כתמים כאלו עם חומרים כימיים חזקים כמו אמוניה. חומרים כאלו יכולים לא רק להרוס את הריפוד, אלא גם להעצים את הריח הלא נעים ממנו אתם רוצים להיפטר.

לא מצליחים לנקות את הכתמים?

אם ניסיתם את הטיפים מעלה ועדיין אינכם מצליחים להסיר את הכתמים, אל תנסו לפנות לחומרי ניקוי אגרסיביים יותר. ללא ידע בתחום הם עלולים להרוס את הריפוד ואפילו ליצור כתמים קשים יותר. פנו לקבלת שירותי ניקוי מקצועיים לריפודי הרכב שלכם.

חברת גל אור מציעה לכם שירותי ניקוי ריפודי רכב בראשון לציון והסביבה ומאפשרת לכם ליהנות מניקוי איכותי ומקצועי יותר והעלמת כל סוגי הכתמים האפשריים מהריפודים ברכב שלכם.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלהפנייה בנושא:

מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


.