מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

ניקוי שטיחים בחדרה

מחדשים לך את השטיח

בכל בית ניתן למצוא מגוון רחב של שטיחים – מיד עם הכניסה לבית, דרך הסלון ועד חדרי השינה והאמבטיה. שטיחים מוסיפים חום ומראה מיוחד יותר לבית, וכן מעניקים נוחות רבה יותר, ולכן רבים היום משקיעים ברכישת שטיחים איכותיים ומיוחדים לכל פינה בבית.

יחד עם זאת, כאשר רוכשים שטיחים חדשים, חשוב לקחת בחשבון כי מדובר בפריט שיש לתחזק אותו כראוי. ללא ניקיון קבוע ושמירה קפדנית על השטיח מהר מאוד הוא יקבל מראה פחות מרשים ונעים, וכבר לא תיהנו ממנו כמו בהתחלה, וחבל.

אז איך שומרים על השטיח? מהן פעולות הניקיון שעליכם לבצע? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

איכות לפני הכל

עוד לפני שנכתוב על התחזוקה והניקיון, עוד בשלב הבחירה של השטיח, שימו לב היטב לאיכות שלו. עדיף לכם להשקיע בזמן הרכישה מעט יותר ולרכוש שטיח איכותי וטוב, מאשר לבחור בשטיח הזול ביותר שאתם יכולים למצוא ולאחר זמן קצר להבין כי הוא כלל לא מתאים לכם, המראה שלו נהיה מרופט מהר מידי ואתם חייבים להוציא שוב את הארנק ולרכוש שטיח חדש.

איכות של שטיחים נקבעת על פי שלושה פרמטרים עיקריים:

  1. האריגה:

ניתן לחלק את כלל השטיחים הקיימים לשני סוגים על פי צורת האריגה שלהם – אריגה ידנית או אריגת מכונה. שטיחים באריגה ידנית הינם איכותיים יותר מאריגת מכונה, שכן בדרך כלל באריגה ידנית הסיבים נקשרים, ולא ננעצים כמו במכונה, ולכן הם חזקים יותר. יחד עם זאת, כמובן, שטיחים באריגה ידנית הינם יקרים משמעותית משטיחים באריגת מכונה.

  1. הצפיפות:

ככל שיחס הצפיפות של הסיבים בשטיח יהיה גבוה יותר, כך השטיח יהיה איכותי יותר. את הצפיפות מודדים על פי מספר הקשרים (באריגה ידנית) או מספר הנעיצות (באריגת מכונה) למטר רבוע. בנוסף, ככל שהצפיפות תהיה גבוהה יותר, כך אורך החיים של השטיח יהיה גבוה יותר, ולכן שטיחים בעלי צפיפות גבוהה יכולים לשמש אתכם במשך שנים רבות וארוכות ללא סימני בלאי או התיישנות.

  1. הסיבים:

ניתן למצוא היום שטיחים עם מגוון רחב של סוגי סיבים, בין אם אלו סיבים טבעיים כמו סיבי צמר או כותנה, ובין אם סיבים סינטטיים כמו פוליפרופילן או פוליאסטר. סיבי צמר נחשבים לסיבים עמידים יותר לאורך זמן, אך לעומתם, הרבה יותר קל לנקות סיבים סינטטיים והם הרבה יותר עמידים מול חומרי ניקוי בשימוש שוטף.

ניקיון שטיח לסלון

תחזוקה שוטפת

כאשר אתם רוכשים שטיח, הקפידו לשבת עם המוכר או היצרן של השטיח ולהבין כיצד בדיוק עליכם לתחזק את השטיח באופן שוטף. הקפידו לשאול כיצד מומלץ לנקות את השטיח, האם יש חומרי ניקיון ביתיים בהם אסור לכם להשתמש על אותו שטיח, האם החומרים מהם עשוי השטיח רגישים לשמש ולכן אסור לייבש אותו בחוץ ועוד. אל תרכשו את השטיח ותמהרו לצאת. ככל שתכירו טוב יותר את השטיח שלכם, את חומרי הגלם מהם הוא מיוצר ואת הדרך הנכונה לתחזק אותו, כך תוכלו ליהנות ממנו למשך זמן רב ללא כל בעיה וללא סימני בלאי והתיישנות.

ניקוי שנתי עמוק

מעבר לניקיון הקבוע של השטיח, ופעולות התחזוקה השונות שתבצעו בבית, חשוב אחת לשנה לפחות לבצע ניקיון עמוק של השטיח על ידי חברת ניקיון מקצועית בתחום. חברת גל אור הינה חברת ניקוי שטיחים בחדרה והסביבה אשר תוכל להבטיח לכם ניקוי עמוק ויסודי של השטיח, ניקוי אשר ייפטר מכתמים שלא הצלחתם להסיר בניקיון פשוט, אבק אשר שקוע עמוק בסיבי השטיח וכדומה, והכל בהתאמה מלאה לסוג השטיח שלכם, כך שלא יגרם לו נזק כל שהוא בזמן הניקיון.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלהפנייה בנושא:

מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


.