מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

ניקוי שטיח אפגני

 ניקוי שטיח אפגני – צרו קשר כי ניקוי שטיחים זו האומנות שלנו!

שטיחים אפגניים הם שטיחים בעלי מראה מיוחד ומרהיב. אריגת השטיחים היא אחת המסורות העתיקות והמפותחות באפגניסטן, כל השטיחים עשויים מצמר טהור ומשובח המעניק להם עמידות. כדי ליהנות מהשטיחים לאורך שנים חשוב ללמוד איך לתחזק את השטיחים ולמסור אותם לניקוי לחברה מקצועית שצברה ניסיון וידע רב בניקוי שטיח אפגני. עשרות לקוחות מרוצים ישמחו להעיד על המקצועיות ועל איכות השירות של חברת “גל אור”. השטיח שלכם מלוכלך? צרו קשר והצטרפו אל משפחת הלקוחות המרוצים!

ניקוי שטיחים ניידים
ניקוי שטיחים ניידים

שטיח אפגני – שלושה דברים שכדאי לדעת על השטיח

  • השטיחים האפגניים המוכרים והפופולאריים ביותר הם שטיחי אפגאן רגל פיל ואפגאן בוכרה. נוסף על אלו יש מאות סוגי שטיחים אפגניים מקוריים ואותנטיים.

 

  • שטיחים אפגנים מאופיינים בעיצוב של צורות גיאומטריות, בעיקר מתומנים, ובשילוב של צבעים כמו אדום, חום וצהוב בגוונים שונים. צבעים אלו הם הצבעים המקוריים שבהם השתמשו האורגים באפגניסטן, צבעים שכבשו מאוחר יותר גם את העולם המערבי.

 

  • השטיחים האפגניים נחשבים לשטיחים עמידים במיוחד, הגודל הממוצע שלהם נע בין חמישה עשר מ”ר לשישים מ”ר, אך אפשר למצוא שטיחים גם בגדלים שונים.

השטיח שלכם התלכלך? מה צריך לעשות, מה מותר לעשות ומה אסור לעשות

שטיחים אפגניים הם שטיחים יקרים שנארגו בעבודת יד, כמו בכל שטיח הארוג בעבודת יש להקפיד על ניקוי מקצועי בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם, ידע וניסיון רב. רק טיפול מקצועי יבטיח שמירה על מראה השטח ועל ערכו למשך זמן רב.

כדי להסיר אבק, פירורים או כל לכלוך קל אפשר להבריש קלות את השטיח באמצעות מברשת יד או מטאטא בעל סיבים רכים.

מותר לשאוב שטיחים אפגניים בעזרת שואב אבק בעוצמה בינונית, אך יש להימנע משאיבת הפרנזים. שאיבה של הפרנזים עלולה לתלוש אותם ולגרום נזק בלתי הפיך.

אחת לחצי שנה בממוצע, כדאי להפוך את השטיחים כלפי מטה כדי שהלכלוך, האבק והחול שהצטברו על השטיח ייצאו החוצה. בהזדמנות זו כדאי לבדוק את גב השטיח ולוודא שלא נוצרו בו חורים. גיליתם חור? אל תחכו, מסרו את השטיח לתיקון מיד.

כל כמה חודשים מומלץ להניח את השטיח בזווית אחרת. שינוי זווית ההנחה תמנע שחיקה במקומות מסוימים ותגרום לפיזור השחיקה בכל חלקי השטיח.

אסור לחבוט שטיחים, לא כדאי לקפל אותם ולא מומלץ לחשוף אותם לשמש ישירה. כל הפעולות האלו עלולות להאיץ את תהליך השחיקה של השטיח ולגרום לדהייה שלו.

אסור לכבס שטיחים אפגניים במכונת כביסה.

יש לכם כתמים על השטיח? כתמים קשים כתמי חלודה, כתמי דיו, כתמי שמן, כתמי טושים של ילדים ועוד, אל תנסו להסיר לבד, מסרו את השטיח לחברה מקצועית. בכתמי שתן אפשר לטפל לבד. אסור לחכות, יש לספוג את הכתם בנייר סופג מדולל במעט מים כדי להפחית את החומציות ולחזור על אותה הפעולה שוב באמצעות נייר סופג יבש.

 

 

                  מעונינים לנקות שטיחים ניידים מסוג אחר, רוצים עוד אינפורמציה? לחצו כאן.

                     ליעוץ שאלות והזמנות ללא התחייבות, אנא צרו קשר עמנו ונשמח לעזור!

                          גל אור החברה המובילה בארץ בניקוי שטיחים ספות וריפודים.

 

 

 

 

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .