מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

ניקוי שטיח סיני אוריינטלי

ניקוי שטיח סיני אוריינטלי – כללי הזהב לניקוי מקצועי ויסודי

שטיחים סינים או שטיחים אוריינטליים הם משאת הנפש של כל מי שחובב שטיחים ומבין בשטיחים. השטיחים הסיניים מיוצרים מצמר או ממשי והם שזורים במוטיבים הלקוחים מהאומנות הסינית כמו פרחים, עלים או בעלי חיים. סיבי המשי מקנים לשטיחים רכות ונעימות והם מתאימים לכל מי שאוהב שטיחים מיוחדים, גדולים ומהודרים. ניקוי שטיח סיני חייב להיעשות בעדינות ובזהירות מתוך הקפדה מלאה על שמירת הצבעים המקוריים וגבולותיהם. גם אם השטיח נראה נקי, חשוב למסור אותו אחת למספר שנים לניקוי מקצועי כדי להסיר את הלכלוך והאבק הנמצאים במעמקי הסיבים ולהחזיר לשטיח את המראה הרענן והמקורי.

 

ניקוי שטיח סיני או אוריינטלי – חמישה דברים שחשוב לדעת

השטיחים האוריינטליים נבדלים זה מזה בחומרי הייצור, בטכניקות הייצור ובגדלים. ניקוי השטיחים דורש ידע ותשומת לב מיוחדת.

 צבעי השטיח הם צבעים אורגניים העלולים להתפשט ולהתערבב זה עם זה בעת מגע השטיח עם המים. לכן ניקוי השטיח חייב להיעשות בשיטה יבשה המותאמת לכל סוג של שטיח.

 הדרך לניקוי השטיח משתנה משטיח לשטיח ותלויה בגורמים רבים כמו מיקום השטיח, חומרי הייצור ועוד.

תהליך הניקוי מתבצע באמצעות חומרי ניקוי איכותיים, חומרים שאינם פוגעים בגווני השטיח ובסיבים שלו, ובשיטות טכנולוגיות מתקדמות. ניקוי מקצועי כולל שלבים רבים החל מניעור השטיח באמצעות מכונות מיוחדות, שטיפה וייבוש של השטיח.

בניקוי ביתי אסור לחבוט בשטיח, אפשר לשאוב אותו באמצעות שואב אבק בעוצמה נמוכה. רצוי גם להפוך את השטיח ולדרוך עליו כדי לגרום לחול, לאבק וללכלוך לצאת מבעד לסיבי השטיח. הפיכת השטיח אינה פוגעת בשטיח, להפך זו אחת הדרכים המומלצות לשמירה על השטיח.

 מהם הבעיות והנזקים הנפוצים ואיך אפשר להימנע מהם? באדיבות “גל אור”

נזקי מים הם אחת הבעיות הנפוצות הפוגעות בשטיח סיני ואוריינטלי. הרטיבות פוגעת בסיבי המשי או הצמר, מחלישה אותם וגורמת לדהיית הצבעים, להתכווצות השטיח, ליצירת גלים ובמקרים קיצוניים גם לקרעים בשטיח.

כדי להימנע מנזקי המים, ניקוי שטיח סיני יכול להיעשות רק באמצעות ניקוי יבש. גם לאחר שטיפת הרצפה חשוב לחכות עד שהרצפה תהיה יבשה לחלוטין ורק אז לפרוס את השטיח עליה.

שאיבה ביתית באמצעות שואב אבק בעוצמה גבוהה עלולה לשאוב יחד עם האבק גם סיבי צמר, ולגרום לבלאי ולשחיקה מואצת של השטיח.

רצוי לטאטא את השטיח במטאטא בעל סיבים רכים או להבריש עם מברשת רכה. כאשר שואבים אבק, יש לשאוב בעוצמה נמוכה ולהימנע משימוש במברשת המסתובבת של השואב.

צבעי השטיחים האוריינטליים עמידים בפני דהייה, אך חשיפה ממושכת לקרני השמש היוקדות עלולה לגרום לדהייה של הצבעים. גם קרני השמש המסתננות דרך חלונות או וטרינות עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך.

 כדאי לחסום את חדירת קרני השמש באמצעות תריסים ווילון ולהקפיד לא לאוורר את השטיח או לייבש אותו היישר מול קרני השמש. רצוי להפוך את כיווני השטיח מספר פעמים בשנה כדי לאזן את שינויי הדהייה.

אחת לכמה שנים חשוב למסור את השטיח לניקוי מקצועי. בחברת “גל אור” יטפלו בשטיח שלכם במקצועיות ובאהבה, נקינו כבר שטיחים רבים, נשמח לנקות גם את השטיח שלכם.

 

 

 

                  מעונינים לנקות שטיחים ניידים מסוג אחר, רוצים עוד אינפורמציה? לחצו כאן.

                     ליעוץ שאלות והזמנות ללא התחייבות, אנא צרו קשר עמנו ונשמח לעזור!

                          גל אור החברה המובילה בארץ בניקוי שטיחים ספות וריפודים.

 

 

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלהפנייה בנושא:

מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


.