מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

ניקוי שטיח קילים

ניקוי שטיח קילים –  כשיוקרה, שיטת אריגה מיוחדת וניקיון מקצועי נפגשים!

שטיחים קילים הם שטיחי יוקרה הדורשים יחס מיוחד בעת הניקוי. ניקוי נכון ומוצלח של השטיחים הוא אומנות מקצועית הנרכשת רק לאחר ניסיון רב בתחום. שטיחי קילים נחשבים לשטיחי יוקרה בעלי איכות גבוהה ומראה יפה ומרהיב. כדי לשמור על המראה הנקי ועל איכות השטיח מומלץ לשלוח אותו אחת לשנה לניקוי מקצועי.

ניקוי שטיח קילים
ניקוי שטיחים קילים

ניקוי שטיח קילים – שמונה דברים שלא ידעתם

שטיחי קילים הם שטיחים ללא פלומת צמר. השטיחים מאופיינים באריגה שטוחה ובצורת אריגה שבה חוטי הערב מכסים לגמרי את חוטי השתי. זו הסיבה שברוב השטיחים אפשר להשתמש משני הצדדים.

שטיחי קילים הם שטיחים דקים במיוחד. הם נפוצים בארצות הבלקן ומקורם באירן ובטורקיה. הם בעלי מראה צבעוני של דוגמות גיאומטריות ואתניות במגוון צבעים.

השם קילים הוא שיבוש של המילה הפרסית “גלים”. בעבר נהגו להשתמש בשטיחים קילים במאהלים המסורתיים של שבטי הבדואים. בעידן המודרני השטיחים הקילים נפוצים בכל מקום, כמעט, באירופה, באמריקה וגם בישראל.

שטחים קילים אינם מתאימים לניקוי רטוב. הם אינם סובלים מים ומתאימים רק לניקוי יבש. המגע עם המים גורם לסיבי השטיח להתקשות וגם כמות קטנה של מים עלולה לפגוע במראה השטיח ולגרום לנזקים בלתי הפיכים.

כאשר אתם מחפשים חברה מקצועית לניקוי שטיח קילים, חשוב לבחור חברה בעלת ניסיון. את הציוד ואת חומרי הניקיון יש להתאים לסוגי השטיחים השונים, לשטיחים העשויים מצמר או לאלו העשויים מסיבי כותנה. רק בעל מקצוע מיומן שיודע לאבחן היטב את סוג השטיח ולהתאים לו את חומרי הניקיון ואת הציוד הטכנולוגי המתאים יוכל לנקות את השטיח ללא חשש של שינויי צבע, התכווצות השטיח, קרעים או סדקים בשטיח. במקרה שבו הנזק לשטיח כבר קיים, איש מקצוע מנוסה ידע לתת מענה לבעיה ולהשיב לשטיח את המראה הנפלא והיוקרתי.

תהליך הניקוי של השטיח הוא בן מספר שלבים. חבטות עדינות בשטיח יגרמו להוצאת חול ואבק, אך חשוב להקפיד שהחבטות לא יהיו חזקות מדי כדי לא לגרום לקרעים בשטיח. לאחר מכן, יש לפזר חומר מיוחד המפרק את הכתמים וסופג את הלכלוך. לעתים, בעת פיזור החומר, מבצעים גם קרצוף קל כדי לאפשר לחומר לחדור לעומק הסיבים.

 

ניקוי שטיח קילים – כמה טיפים לניקוי ביתי

  • אסור לכבס שטיחי קילים במכונת כביסה ביתית.
  • במקרה שבו השטיח נרטב, אסור לייבש אותו מול קרני השמש. סיבי השטיחים עדינים מאוד וחשיפה ממושכת לשמש עלולה לגרום נזק לצבעי השטיח ולהביא להתפוררות הסיבים.
  • מגבון לח ייתן את העזרה הראשונה בכל מקרה של כתמים קלים על השטיח. נשפך לכם נוזל או חומר מוצק על השטיח ונשאר כתם? נסו לנגב אותו בעזרת מגבון לח. במקרה שהכתם לא ירד לגמרי, מסרו אותו לניקוי באמצעות איש מקצוע מומחה בתחום.
  • לא מומלץ לשאוב את השטיח עם שואב אבק בעוצמה גבוהה. עדיף לטאטא את השטיח במסרק בעל סיבים רכים או לנער אותו בעדינות.

    

                  מעונינים לנקות שטיחים ניידים מסוג אחר, רוצים עוד אינפורמציה? לחצו כאן.

                     ליעוץ שאלות והזמנות ללא התחייבות, אנא צרו קשר עמנו ונשמח לעזור!

                          גל אור החברה המובילה בארץ בניקוי שטיחים ספות וריפודים.

 

 

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .