מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

שטיחים עבודת יד נפוצים

11 שטיחים עבודת יד נפוצים 

חברת “גל אור”” חושפים כמעט את כל סוגי השטיחים הנעשים בעבודת יד הנפוצים ביותר בישראל, תקבלו מידע וערכים שיעזרו לכם להחליט על סוג השטיח אותו תרצו לשלב בכל חלל או סביבה שתבקשו. כמובן שישנם מבחר סוגים רבים של שטיחים הנחשבים ל-“זולים” ותעשייתיים, אבל אם נכנסתם לכתבה זו כנראה שכמו רבים הבנתם ששטיח איכותי ועמיד חוסך כסף בעמידותו הגבוהה יותר בעשרות מונים.

שטיח אפגני

השטיחים האפגנים עשויים מטקסטיל בעל רצפת אריגה ידנית מסורתית, השטיחים האפגנים זכו בפרסים בינלאומיים בעשור האחרון, השטיחים מיוצרים בעיקר בצפון-מערב אפגניסטן על ידי קבוצות וקהילות אתניות וטורקמנים.

מבין השטיחים האקזוטיים אותם תוכלו למצוא ברשת החנויות שלנו, תוכלו למצוא שטיחים אפגנים בעבודת יד נפוצים, כמו:

        אחצ’ה

        ארזרי

          חל ממדי – על שם המעצב האפגני “ח’אל מהמדי” (לדוגמה: דגם פיל)

שטיחים אלו נחשבים לאקזוטיים ובצפיפות גבוהה, צבעים עוצמתיים המתארים דמויות אנושיות, סמלים אותנטיים, בעלי חיים, פרחים, צמחים וסממני תרבות.

השטיחים מיוצרים משתי וערב ומציגים עמידות גבוהה לאורך שנים רבות.

השטיחים האפגנים בעבודת יד מגיעים במגוון עצום של דוגמאות וצבעים בהם נוכל לסייע ולהתאים על פי הצרכים העיצוביים והפרקטיים הנדרשים.

·         מידע מורחב שטיח חל ממדי: יש המכנים אותו גם חל מהמדי (Khal Mohammadi), מקור השם הוא שם משפחה אפגני ולא על שם אזור אריגתו (כנהוג לשמותיהם של שטיחים עבודת יד נפוצים), הכינוי הנפוץ ביותר הוא האלי מהמדי.

השטיח המקורי נארג לרוב על ידי טורקמנים בצפון אפגניסטן אך ייתכן שתיתקלו בשטיחים תוצרת פקיסטן, הנארגים על ידי טורקמנים שחצו את הגבול ולקחו עמם את הידע, הטכניקות והעיצוב המסורתי המאפיין את שטחי החל ממדי באיורים ומוטיבים כמו דגמי רגל פיל, ריבועים, מעוינים, פרחים וצורות מן הטבע האפגני המסורתי.

שטיחי חל ממדי נחשבים לשטיחים יפים, באיכות גבוהה ויוקרתיים, השטיח הופץ בישראל בין השנים 2005-2010, הנארגים מצמר ואיורי משי, צבעיו לרוב משלבים אדום, בורדו, כחול אפרפר, כתום קרם, לבן קרם וצבעים טבעיים.

מחיר שטיח חל ממדי נקבע ומוערך על-פי צפיפות השטיח, מצבו, איכותו ומקוריותו.

שטיח סיני

החל משנת 1992, בעקבות שיפור היחסים המסחריים והעסקיים בין ישראל לסיני החלו סוחרי שטיחים לייבא שטיחים סינים, שטיחים בעלי מסורת עתיקה של אלפי שנים המתקיימת במזרח אסיה, אך ישנם גם לא מעט דוגמאות המשמשים העתקים לשטיחים ולעיצובים פרסים ואפגנים.

הסינים מצליחים לספק מגוון שטיחים איכותיים העשויים בעיקר מ:

          צמר משובח

          משי

עיצוביהם של השטיחים מגוונים ביותר והם נחשבים לשטיחים נפוצים מאוד בישראל.

שטיח הודי

המדינה הרוחנית והמסורתית בדרום אסיה, שהשפיעה על חיי האנושות עם מקורות מסורתיים, רוחניים ודתיים כמו ההינדואיזם, הסיקיזם, בודהיזם, הג’ייניזם, האסלאם, הנצרות והקולוניה הבריטית עד 1947, כל אלו משפיעים ומתורגמים לעיצובים ייחודיים של שטיחים, ביקושים ושגשוג ענף ייצוא הטקסטיל (בעיקר בצפון הודו), כותנה ויוטה, הכה חשובים ליציבות הכלכלה של הודו כולה.

השטיחים ההודים ב-“גל אור” הינם שטיחים המשויכים למורשת ולמסורת מלפני מאות שנים וטכניקות אריגה של צמר ברמות הגבוהות ביותר שהודו מספקת עבור שטיחים הודים מקוריים בעבודת יד.

שטיח טלאים

אם אתם מחפשים סטייל עיצובי, שטיח טלאים הוא פתרון מנצח כמעט לכל חלל או חדר שקיים.

שטיח טלאים מעניק סטייל בתחושת וינטג’ משולבת עם קלאסיות וחדשנות יוקרתית, הבחירות הנפוצות ביותר הם צבעים ועיטורים השייכים לעבר ולהיסטוריה המודרנית, כמו עיטור פרחוני, אלמנטים גיאומטריים וניגודיות גבוהה של טלאים.

אם אתם אנשים שאוהבים להיזכר בעבר עם תקוות לעתיד ולהנות מההווה, שטיח טלאים ישמש אותכם בכל חלל ולכל מטרה.

ב- “גל-אור” תמצאו אריגות איכותיות בצורות שונות ובצפיפות גבוהה, מחירים הוגנים עבור שטיחים בסטייל ועיצוב נצחיים.

שטיח קזאק (רוסי)

שטיחי קזאק מיוצרים בקווקז ולאורך גבולות בין יבשת אסיה ויבשת אירופה, קווקאז שוכנת בין הים הכספי לים השחור, צפון מערבית לאיראן.

שטיחי קזאק נחשבים לשטיחים איכותיים מאוד ויפהפיים, איכות השטיחים לאורך השנים השתנתה ממקורה, אך עדיין נחשבת למלאכת מחשבת איכותית ויציבה.

השטיחים משלבים מורשת ותרבויות עתיקות וחלק משטיחים אלו אף מצויים במוזאונים הנחשבים בעולם.

לא תמצאו הבדל משמעותי בין שטיחי קזאק המסחריים והנפוצים, אך שימושים בעלי ערך מוסף ועיצובי רב בכל חלל בו הם מונחים, החלל יקבל מראה שבטי גיאומטרי, ברק וצפיפות גבוהים.

ב- “גל אור” קולקציית “סופר קזאק” העשויים מ-100% צמר איכותי ועמיד, בעיצובים אתניים, פרסיים, קלאסיים, טבעיים, צבעוניים, לחוץ או לפנים  בעבודת יד איכותית ומשובחת.

שטיח בוכרי (בוכרה)

שטיחי בוכרה המכונים על ידי בוכרים תושבי ישראל גם כטקין או טקינסקי, מיוצרים ככל השטיחים הבוכרים כיום בטורקמניסטן על ידי הטורקמניים שעלו מאפגניסטן, בפרט שבט “ימוט” מבין הגדולים והמוכרים.

שטיחי בוכרה מאופיינים בעיצובים בוכרים קלאסיים ממיטב המסורת הטורקמנית הכוללים עיגולים מוכפלים באווירה פרקטלית.

מסגרת בעלת גבולות רחבים עם צדדים קצרים.

רקע צבעי השטח לרוב הם גוונים רבים של אדום, סגול ועד לכדי חום.

שאר השטיח בצבעי כחול-ירוק כהים ולעיתים כתום שנהב.

סממן ייחודי לשטיחי בוכרה רבים הוא סיומות שאל קילים בעלי רקמה ויחסית רחבים.

אצלנו ב- “גל אור” מגוון שטיחי בוכרה העשויים מ-100% צמר איכות רך וצפוף במגוון רב של עיצובים אתניים ויחידים מסוגם הארוגים בעבודת יד מקורית.

שטיח פרסי (איראני)

השטיחים הפרסיים עשויים לרוב מצמר, כותנה ומשי, השטיחים הפרסים המקוריים נארגים בחבל ארץ פרס ואפגניסטן ומגיעים עד לפקיסטן, על ידי שבט נוודים עצום.

השטיחים הפרסים מכונים גם בלוג’ או בלוג’, קיצור של בלוג’סטאן הנמצאת ביחסים קרובים עם אפגניסטן וטורקמניסטן.

השטיחים הפרסים מאופיינים בצבעים כהים של אדום, שחור וחום, בעיצובים גיאומטריים עם מוטיבים של עצים וסממני תרבות אפגנים – טורקמנים דוגמאות המשלבות:

סמלי פריון, סמלי כוח, סמלים נגד עין הרע, סמלי זוגיות, סמלי אהבה, צורת החמסה המסורתית.

לעיתים שטיחים פרסי משמשים לתפילות וגודלי השטיח נחשבים כקטנים ואילו בלוג’ גדול נחשב לנדיר אך קיים.

הבלוג’ים נחשבים לזולים יותר אך מספקים צפיפות גבוהה מאוד, עמידות ורכות איכותית.

שטיחי סומק (Sumak)

השם סומק הוא בעצם שיטת אריגה, שטיחי סומק מיוצרים בפרס ובקווקז, לעיתים בלוג’ים רוקמים שטיחי סומק המכונים סומק מפרש, השטיחים נרקמים ונארגים בעיקר מצמר וכותנה, חוטי משי מלאכותי תוך ליפוף חוטים .

שטיח הסומק נארג באריגה שטוחה וללא פלומה, שאריות החוטים לא מוסרים מגב השטיח כסממן מקורי, קילים של שטיחי הסומק חזקים ואיכותיים ומאפשרים חוטים עבים במיוחד, אך ככל שהחוטים דקים כך איכות הסומק נחשבת לגבוהה יותר.

העצובים המזוהים עם שטיחי סומק יהיו איורי מדליונים בודדים הממוקמים במרכז השטיח בצבעי כחול ואדום.

סומק בעל רקמות עדינות כמו הסומק הפרסי, נחשב לסומק איכותי מאוד.

שטיחי זיגלר (Ziegler)

שם השטיחים הוא על שם מעצב גרמני ידוע שבחר להתמקד בעיצוב שטיחים תוך לקיחת השראה משטיחים פרסים הנארגים בעבודת יד, נפוצים ומפורסמים.

שטיח זיגלר נפוץ מעוצב ומאופיין באמצעות פרחים גדולים כמו עיצובי הטבריז אך ללא המדליון המרכזי המוכר.

שטיחי זיגלר הופצו בתחילת שנות ה-70 של המאה ה-19 על ידי בני משפחת המעצב וחברה בריטית המתמחה בשטיחים.

השטיחים עצמם נארגים באפגניסטן ובפקיסטן, אך בסופו של דבר נשטפים ומיוצאים מפקיסטן.

שטיחי זיגלר עשויים מצמר איכותי ועוברים תהליך עיבוד בחומצת מלח היוצרת לשטיח  תכונות חוזק ומראה ברק משי.

צבעי השטיח הם טבעיים מן הצומח בצבעים בהירים של אופוויט ובריק דהויים ומגוונים בצורה שיוצרת חוסר אחידות במראה השטיח בסטייל עיצובי ייחודי מאוד.

דגמי ומידות שטיחי זיגלר מדורגות על פי:

זיגלר רגיל / סופר זיגלר / זיגלר דה-לוקס

המחירים משתנים לפי המידות והדגמים, הנבדלים בעיקר ברמות גימור חלקות יותר וצפיפות גבוהה.

שטיח ממלוק

שטיחי הממלוק הם שטיחים איראניים-פרסים, במידות קטנות יחסית אך באיכות מופלאה של אריגה שטוחה וצפופה ביותר שנעשתה בעבודת יד ולרוב יהיו עשויים מ-100% צמר חזק ועיצובים פרסים איראנים מהממים ביופיים.

שטיחי עור

בסגנון מעט שונה אך פרקטי ויוקרתי ביותר, חברת “גל אור” מספקת מבחר רב של צורות ועיצובים של שטיחי עור, יבוא והפצה של שטיחים העשויים מעורות איכותיים ביותר ממקורות איכותיים בעולם בפרט מארגנטינה.

שטיחי עור הם עתיקים ובעלי מסורת שופעת של כח, צייד, רומנטיקה וחום טבעי המשרה אווירה קסומה וייחודית.

שטיחי עור נקיים ומחוטים ובוהקים כשטיח מסחרי לכל דבר ועניין אך במראה שונה וכובש.

 

חברת גל אור מספקת שירותי ניקיון לשטיחים וספות כמו כן ניתן לרכוש בחברה שטיחים ממגון סוגים.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .