מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

טעויות נפוצות בניקוי שטיחים

שטיחים זה עניין של טעם והכנסתם לבית או למשרד תלויה בהחלטות העיצוביות ופונקציונליות שהנחו אתכם, אבל מי שממש אוהב אותם לא יכול בלעדיהם.

השטיחים מגיעים בשלל גדלים וצבעים, הם נבדלים על פי שיטות ייצור וסוגים. חלקם מיוצרים באופן טכנולוגי תעשייתי וחלק נארגים בעבודת יד. כדי לשמור על השטיח נקי מכתמים חשוב לדעת מהי שיטת הניקוי הנכונה לפי סוג השטיח, מבלי לפגוע במראה שלו ובאיכותו. שטיחים מחומרים סינטטיים מנקים באופן אחד ושטיחים מחומרים טבעיים אחרת.  שטיח פוליאסטר מנקים אחרת משטיח צמר ומשי וכן הלאה. הבנתם את הכוונה.

מה אסור ומה מומלץ לעשות כשמנקים שטיח?

הדרך הנכונה לניקוי שטיחים היא לפי סוג הכתם וסוג השטיח. אחת הטעויות הנפוצות בניקוי שטיחים היא שפשוף הכתם. זו הפעולה האינסטנקטיבית של רובנו, כשנשפך לנו משקה קל או אלכוהולי או כי הילדים או הכלב לכלכלו את השטיח בבוץ שנספג, כי לא קלטתם אותו במהירות. 

מה עושים? לוקחים מטלית לחה או מברשת עם חומר לניקוי שטיחים ומשפשפים. שפשוף במקרים רבים, תלוי ממה הכתם נוצר, יגרום לנוזל או לשומן לחדור עמוק יותר, לפיזור ומריחת הכתם. בנוסף, זה יכול לגרום לאיבוד צבע השטיח.

מה כן כדאי לעשות? ראשית, לשפוך מים קרים ואבקת סודה על אזור הכתם כדי שיספחו את הנוזלים ולאחר מכן לשאוב את השטיח עם שואב אבק.

 

שטיח חמוץ

אפשרות נוספת לניקוי כתמי אלכוהול, כתמי בוץ והפרשות של תינוקות היא שימוש בחומץ. ראשית, שופכים מים קרים על השטיח. שנית, מערבבים בקבוק מים חמים עם קצת חומר לניקוי לכתמים וקצת חומץ ומחכים שיתייבש. גם כאן יש לשאוב את השטיח לאחר מכן.

אם חלק גדול מהשטיח או כולו נספג מים, אל גלגלו ותעמידו לייבוש אחרת הוא יצבור עובש, אל תתלו על חבל הכביסה כדי שלא יאבד מצורתו עקב מתיחת סיביו. יש להניחו על משטח ישר.

טעות נפוצה נוספת לניקוי שטיחים היא כיבוס השטיח. למעט שטיחונים לחדרי אמבטיה או שטיחוני גומי ופוליאסטר מומלץ לא לכבס אחרים.

טעות אחרונה וחביבה לעת עתה, למי מכם שהושפעו מאד משנות ה-60, תקופה בה ניעור שטיחים היה באופנה. לא מומלץ לנער, זה יכול לגרום לפרימת הסיבים.

ניקוי ללא רבב

הטעויות הנפוצות לניקוי שטיחים שציינו פה והדרכים לעשות זאת נכון הן כלל אצבע.  לעיתים, גם אם ניקיתם לבד לפי ההמלצות, בגלל שלא ניקיתם במהירות או מסיבה אחרת. מה עושים אז? תמיד אפשר להחליף שטיח, אבל אם מדובר בשטיח חדש יחסית, שטיח מקיר לקיר או שטיח שאתם ממש אוהבים ולא רואים עצמכם נפרדים ממנו בקלות, הפתרון האולטימטיבי כדי להחזיר לו את יופיו ולהיפטר מהכתמים הוא ניקוי שטיחים מקצועי. מקצועני גל אור מנקים את כל סוגי השטיחים באופן יסודי ובשיטות מתקדמות עד לתוצאה מושלמת לפי שביעות רצונכם. 

 

 

 

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .