מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

סוגי שטיחים ואיכותם

על סוגי שטיחים והאיכות השונה של כל אחד מהם במאמר הבא

סוגי שטיחים ואיכותם

סוג הסיבים מהם עשוי השטיח –
סוג הסיבים הינו הבולט מבין המרכיבים המשפיעים על איכות השטיח, מחירו, עמידותו במשך הזמן למפגעים שונים, אופן הניקוי, מגעו, ומראהו הכללי.

ניקוי שטיחים ספות וריפודים לפני חגים – טוב בשבילנו ובשביל האורחים!

סוג הסיבים מתחלק לשתי קבוצות ראשיות, סינטטיים וטבעיים. השטיחים הטבעיים קלאסיים ואיכותיים יותר, נעימים למגע, עמידים לדריכה ושומרים על צורתם.

אולם מכיוון שהם עשויים מחומרים טבעיים אזי הם סופחים לתוכם נוזלים וכתוצאה מכך קשים יותר לניקוי משטיחים סינטטים.

קיימים כיום בשוק שטיחים העשויים מתערובת של סיבים סינטטים וטבעיים יחדיו, וזאת על מנת לחזק את עמידות השטיח ולהקל על ניקויו (רצוי שהסיבים הטבעיים לא יפחתו מ – 80%).

לאחרונה מיוצרים שטיחים סינטטים איכותיים הדומים לשטיחים הטבעיים באיכותם מראהם ועמידותם. יתרונם הוא בניקוי הקל יחסית לעומת הטבעיים.

צפיפות השטיח –
ככל שסיבי השטיח צפופים יותר, כך גם עולה איכותו. ישנם שני סיבות לכך, הראשונה היא ששטיח בעל סיבים צפופים יבליט ויחדד את הדוגמאות והצבעים עליו. והשניה, ככל שהשטיח צפוף יותר כך גם נשמרת עמידותו כנגד מפגעים ושימוש יומיומי.

לידיעתכם, צפיפות השטיח נמדדת ביחידות של קשרים למטר, ובדרך כלל מצויינת על גב השטיח. שטיח בעל צפיפות של 500,000 קשר למטר נחשב בענף לשטיח בעל איכות סבירה עד טובה. שטיחים בעלי איכות גבוהה ניתנים להשגה עד 2,000,000 קשר למטר.

גיל השטיח והדוגמאות שעליו –

מבין הדקויות הרבות המאפינות את איכות השטיח נמנים גילו, נדירותו, הדוגמאות שעליו, וכן פרטים חדים רבים הקשורים לסוג הסיבים מהם עשוי השטיח.

סוגי השטיחים

שטיחים ארוגים במכונה –
שטיחים הארוגים במכונה מתחלקים לשלוש קבוצות עיקריות: קלאסי, מודרני, ואתני. יצור שטיחים אלו יכול להתבצע תוך כדי שילוב ותערובת שונה של חומרי אריג.
מהבולטים מבינהם הוא שטיח השאגי בעל סיבים גבוהים. יש לדעת עם זאת ששטיח השאגי הינו מהקשים לתחזוקה שוטפת כגון שאיבת אבק, וניקוי. וזאת עקב סיביו הארוכים המקשים על המלאכה.

ראו ניקוי שטיחים ניידים

שטיחים בעבודה ידנית –
שטיחים הארוגים במכונה ידנית המחולקים לשלוש קבוצות עיקריות: עירוני, שבטי, וארץ יצור. העירוניים מיוצרים בדרך כלל בכמויות גדולות ומסחריות במפעלים. השבטיים ברובם הם בעלי ממדים אומנותיים, ושטיחים מארצות יצור משקפים את המקום בו יוצר השטיח, כגון שטיח פרסי.
בדרך כלל שטיחים עבודת יד תחתיתם תהיה רכה יותר לעומת השטיחים המיוצרים במכונה.
מבנה השטיחים עבודת יד יהיה שטיח סיבים או שטיח קיל, איכותי יותר. שטיח קיל הוא שטיח דק וחלק באופן יחסי, וללא סיבים עליו.

ישנם גם שטיחי לבד ושטיחי טפטינג –
שטיחי הלבד נוצרים מתערובות שונות של חומרים סינטטיים המוכנסות לתנור, ולאחר מכן עוברות תהליכי ייבוש. שטיחי הטפטינג אלו הם השטיחים המוכרים לנו כשטיחים מקיר לקיר הבאים תוך כדי אריגת שערות או אריגת לולאות. כזכור שטיחים העשויים מחומרים סיננטיים נוחים יותר לניקוי.

מאמרים שונים בנושא ניקוי שטיחים מקצועי

ניקוי שטיח שאגי

ניקוי שטיח שאגי

  ניקוי ואחזקה שוטפת לשטיח שאגי מקצועי   שטיחי שאגי תופסים תאוצה בשוק והינם מהפופולריים ביותר בישראל, ואם זה בגלל מחירם הזול יחסית, נוחותם והמראה החמים והמפנק במיוחד בחודשי החורף הקרירים. שטיחי השאגי נחלקים לשתי קבוצות עיקריות שטיחי שאגי העשויים …

איך להסיר כתמי שמן מהשטיח?

ניקוי כתמים על השטיח

יש לכם כתם שמן על השטיח? כל מה שצריכים לדעת על איך להסיר אותו אין מה לעשות, השטיח שלנו תמיד יהיה חשוף לכתמי מזון ושתייה שיכולים להיות שמנוניים מאוד ולהפריע לנו מאוד. מכיוון שלא תוכלו לזרוק את כל השטיח אל …

ניקוי שטיחים מקצועי

גל אור המובילה בניקוי שטיחים וריפודים

חולמים לנקות את השטיח שלכם? עשו זאת רק עם חברת ניקוי שטיחים מקצועית להרבה מאיתנו יש שטיח בבית שעברו עליו לא מעט שנים והוא נראה קצת בלוי ורעוע. הפתרון של קניית שטיח חדש אולי מתאים לכאלה שכבר לא אוהבים את …

ניקוי שטיח אפגני

ניקוי שטיח אפגני

שטיחים אפגניים הם שטיחים בעלי מראה מיוחד ומרהיב. אריגת השטיחים היא אחת המסורות העתיקות והמפותחות באפגניסטן, כל השטיחים עשויים מצמר טהור ומשובח המעניק להם עמידות.

כל כתם והסיפור שלו

טיפול בריחות וכתמי חיות מחמד

בחירת ספות לבית היא החלטה חשובה, מדובר בריהוט המרכזי בסלון, שהוא לב הבית. בחירה שנעשית לפי היופי והאופי. התאמת ריהוט וכל פריט עיצובי בבית נעשית על פי טעם אישי ומושפעת מהאישיות של האדם. הדבר נכון, גם בבחירת שטיחים, שמגיעים במגוון …

ניקוי שטיחים בחורף , כמה זה נחוץ לנו?

גל אור המובילה בניקוי שטיחים וריפודים

בוץ והרבה לכלוך על השטיח בחורף – כך נבצע ניקוי שטיחים בחורף החורף בישראל, לא העונה הכי ארוכה בישראל אבל עדיין מביאה איתה גשמים רבים. יום גשום, הילדים חוזרים מהגן, הכלב חוזר מטיול למטה ואנשים נכנסים עם נעליים מלאות בוץ …

ניקוי שטחים לאחר מעבר דירה

ניקוי שטיח אפגני

אתם עוברים לדירה חדשה. תתחדשו. אולם לפני שחברת ההובלות מגיעה כדי להוביל את הרכוש שלכם לדירה החדשה, רצוי מאוד לטפל בפריט אחד אשר נמצא כמעט בכל בית – השטיח. יתכן שגם נגיף הקורונה הגביר את המודעת לכך כי שטיחים ושאר …

חידוש שטיחים במחירים נוחים לכל כיס

גל אור המובילה בניקוי שטיחים וריפודים

השטיח שלכם כבר לא נראה כמו בעבר ושקלתם להחליף אותו? חשוב שתדעו שאתם יכולים לחדש את השטיח שלכם במחיר אטרקטיבי ולחסוך את קניית השטיח החדש. תלוי בסוג השטיח אבל ישנם הרבה שטיחים הכרוכים בהוצאה רצינית שרובנו היה מעדיף להימנע ממנה.

איך ניקוי שטיחים עד ביתנו בהרצליה חסך לנו אלפי שקלים

גל אור המובילה בניקוי שטיחים וריפודים

משפחת רבינוביץ’ גרה מזה מספר שנים בעיר הרצליה וחיה בבית עם ילדים קטנים ושני כלבים חמודים. כשהזוג רבינוביץ’ נישאה לפני 8 שנים הם קנו שטיח קזאק בעבודת יד ושילמו עליו מיליון תועפות. השטיח מהסגנון הקווקזי הזה נבחר בקפידה על ידי מעצבת הפנים שעבדו איתה דאז מתוך כוונה להעניק צבעוניות לבית ולהפוך את הסלון למרכז העניינים בבית.

ניקוי שטיחים למשרד

ניקוי שטיחים ספות וריפודים - עצות שימושיות

ניקוי שטיחים למשרד לשמור על ניקיון משרדים זו משימה חשובה שיש להפקיד בידי חברת ניקוי משרדים מקצועית. אולם בכל הקשור לניקוי של השטיחים במשרד יש למצוא חברה המתמחה בתחום. ניקוי שטיחים זו לא משימה לחברת ניקיון רגילה אלא לחברה המתמחה …

ניקוי השטיחים המקצועי ביותר בחולון

ניקוי שטיח

גם לתושבי העיר חולון מגיעה חברת ניקוי שטיחים מקצועית גם תושבי חולון יודעים שהשטיח הוא אחד פרטי העיצוב המרכזיים בבית. הדומיננטיות של השטיח כה חזקה שלמעשה הוא זה הנותן את הטון העיצובי בבית. מכאן ניתן להסיק כי אם ברשותנו שטיח …

אנו מקווים שעזרנו לכם במעט, נשמח לעזור בכל שאלה,
חברת גל אור.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .