מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

סוגי שטיחים ואיכותם

על סוגי שטיחים והאיכות השונה של כל אחד מהם במאמר הבא

סוגי שטיחים ואיכותם

סוג הסיבים מהם עשוי השטיח –
סוג הסיבים הינו הבולט מבין המרכיבים המשפיעים על איכות השטיח, מחירו, עמידותו במשך הזמן למפגעים שונים, אופן הניקוי, מגעו, ומראהו הכללי.

ניקוי שטיחים ספות וריפודים לפני חגים – טוב בשבילנו ובשביל האורחים!

סוג הסיבים מתחלק לשתי קבוצות ראשיות, סינטטיים וטבעיים. השטיחים הטבעיים קלאסיים ואיכותיים יותר, נעימים למגע, עמידים לדריכה ושומרים על צורתם.

אולם מכיוון שהם עשויים מחומרים טבעיים אזי הם סופחים לתוכם נוזלים וכתוצאה מכך קשים יותר לניקוי משטיחים סינטטים.

קיימים כיום בשוק שטיחים העשויים מתערובת של סיבים סינטטים וטבעיים יחדיו, וזאת על מנת לחזק את עמידות השטיח ולהקל על ניקויו (רצוי שהסיבים הטבעיים לא יפחתו מ – 80%).

לאחרונה מיוצרים שטיחים סינטטים איכותיים הדומים לשטיחים הטבעיים באיכותם מראהם ועמידותם. יתרונם הוא בניקוי הקל יחסית לעומת הטבעיים.

צפיפות השטיח –
ככל שסיבי השטיח צפופים יותר, כך גם עולה איכותו. ישנם שני סיבות לכך, הראשונה היא ששטיח בעל סיבים צפופים יבליט ויחדד את הדוגמאות והצבעים עליו. והשניה, ככל שהשטיח צפוף יותר כך גם נשמרת עמידותו כנגד מפגעים ושימוש יומיומי.

לידיעתכם, צפיפות השטיח נמדדת ביחידות של קשרים למטר, ובדרך כלל מצויינת על גב השטיח. שטיח בעל צפיפות של 500,000 קשר למטר נחשב בענף לשטיח בעל איכות סבירה עד טובה. שטיחים בעלי איכות גבוהה ניתנים להשגה עד 2,000,000 קשר למטר.

גיל השטיח והדוגמאות שעליו –

מבין הדקויות הרבות המאפינות את איכות השטיח נמנים גילו, נדירותו, הדוגמאות שעליו, וכן פרטים חדים רבים הקשורים לסוג הסיבים מהם עשוי השטיח.

סוגי השטיחים

שטיחים ארוגים במכונה –
שטיחים הארוגים במכונה מתחלקים לשלוש קבוצות עיקריות: קלאסי, מודרני, ואתני. יצור שטיחים אלו יכול להתבצע תוך כדי שילוב ותערובת שונה של חומרי אריג.
מהבולטים מבינהם הוא שטיח השאגי בעל סיבים גבוהים. יש לדעת עם זאת ששטיח השאגי הינו מהקשים לתחזוקה שוטפת כגון שאיבת אבק, וניקוי. וזאת עקב סיביו הארוכים המקשים על המלאכה.

ראו ניקוי שטיחים ניידים

שטיחים בעבודה ידנית –
שטיחים הארוגים במכונה ידנית המחולקים לשלוש קבוצות עיקריות: עירוני, שבטי, וארץ יצור. העירוניים מיוצרים בדרך כלל בכמויות גדולות ומסחריות במפעלים. השבטיים ברובם הם בעלי ממדים אומנותיים, ושטיחים מארצות יצור משקפים את המקום בו יוצר השטיח, כגון שטיח פרסי.
בדרך כלל שטיחים עבודת יד תחתיתם תהיה רכה יותר לעומת השטיחים המיוצרים במכונה.
מבנה השטיחים עבודת יד יהיה שטיח סיבים או שטיח קיל, איכותי יותר. שטיח קיל הוא שטיח דק וחלק באופן יחסי, וללא סיבים עליו.

ישנם גם שטיחי לבד ושטיחי טפטינג –
שטיחי הלבד נוצרים מתערובות שונות של חומרים סינטטיים המוכנסות לתנור, ולאחר מכן עוברות תהליכי ייבוש. שטיחי הטפטינג אלו הם השטיחים המוכרים לנו כשטיחים מקיר לקיר הבאים תוך כדי אריגת שערות או אריגת לולאות. כזכור שטיחים העשויים מחומרים סיננטיים נוחים יותר לניקוי.

מאמרים שונים בנושא ניקוי שטיחים מקצועי

ניקוי שטיח שאגי

ניקוי שטיח שאגי

  ניקוי ואחזקה שוטפת לשטיח שאגי מקצועי   שטיחי שאגי תופסים תאוצה בשוק והינם מהפופולריים ביותר בישראל, ואם זה בגלל מחירם הזול יחסית, נוחותם והמראה החמים והמפנק במיוחד בחודשי החורף הקרירים. שטיחי השאגי נחלקים לשתי קבוצות עיקריות שטיחי שאגי העשויים …

ניקוי שטיח קילים

ניקוי שטיח

שטיחים קילים הם שטיחי יוקרה הדורשים יחס מיוחד בעת הניקוי. ניקוי נכון ומוצלח של השטיחים הוא אומנות מקצועית הנרכשת רק לאחר ניסיון רב בתחום. שטיחי קילים נחשבים לשטיחי יוקרה בעלי איכות גבוהה ומראה יפה ומרהיב.

איך לתחזק את השטיח הביתי שלכם?

גל אור המובילה בניקוי שטיחים וריפודים

שטיח איכותי דורש ניקיון יסודי  ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על השטיח שלכם כמו חדש קראו את המאמר הבא ותלמדו כיצד לשמור על השטיח שלכם כמו חדש. כאשר הדבר נוגע בניקוי שטיחים, אנו חייבים מספר דברים על נושא …

מה הדרך הנכונה ביותר לניקוי שטיחים איכותיים?

ניקוי שטיחים בחדרה

השקעתם את מיטב כספכם בשטיח איכותי כי אתם מביני עניין ויודעים כי שטיח הוא פריט עיצובי שיכול לשנות את המראה של הבית כולו. גם אם אתם מקפידים על נקיון השטיח וגם אם לא, לפעמים יהיה זה בלתי מן הנמנע שתצטרכו להיעזר בחברת ניקוי שטיחים מקצועית שתחזיר את החיות לשטיח שלכם. אם הצטברו כתמים, ריחות והשטיח איבד את צבעו במרוצת השנים, אין זה סיבה מוצדקת לקניית שטיח חדש.

ניקוי השטיחים המקצועי ביותר בחולון

ניקוי שטיח

גם לתושבי העיר חולון מגיעה חברת ניקוי שטיחים מקצועית גם תושבי חולון יודעים שהשטיח הוא אחד פרטי העיצוב המרכזיים בבית. הדומיננטיות של השטיח כה חזקה שלמעשה הוא זה הנותן את הטון העיצובי בבית. מכאן ניתן להסיק כי אם ברשותנו שטיח …

ניקוי שטיחי משי

ניקוי שטיח קלאסי

שטיח משי נחשב לשטיח יוקרתי, הוא מאופיין באריגה צפופה ואיכותית ויש לו מרקם רך וקטיפתי. שטיחי משי אלו שטיחים עדינים, רכים ויקרים ופעולת הניקוי שלהם דורשת ציוד מיוחד, חומרים ייעודיים וידע מקצועי. ניקוי חובבני עלול להביא לריקבון של סיבי המשי, לקרעים ולנזקים בלתי הפיכים.

ניקוי שטיח תורכי

ניקוי שטיח אפגני

שטיח תורכי אותנטי הוא שטיח המעוגן במסורת שעליה הוא נשען. מאחורי השטיחים התורכיים עומדות הנשים התורכיות שאורגות אותם במשך חודשים ארוכים ולפעמים גם שנים. שטיחים טורקיים ידועים גם בשמם הנוסף “שטיחים אנטוליים”, מאחר ורובם מיוצרים בעיר אנטליה שבטורקיה.

ניקוי שטיחים מקצועי

גל אור המובילה בניקוי שטיחים וריפודים

חולמים לנקות את השטיח שלכם? עשו זאת רק עם חברת ניקוי שטיחים מקצועית להרבה מאיתנו יש שטיח בבית שעברו עליו לא מעט שנים והוא נראה קצת בלוי ורעוע. הפתרון של קניית שטיח חדש אולי מתאים לכאלה שכבר לא אוהבים את …

ניקוי שטיח אפגני

ניקוי שטיח אפגני

שטיחים אפגניים הם שטיחים בעלי מראה מיוחד ומרהיב. אריגת השטיחים היא אחת המסורות העתיקות והמפותחות באפגניסטן, כל השטיחים עשויים מצמר טהור ומשובח המעניק להם עמידות.

איך תדעו היכן מומלץ לבצע ניקוי שטיחים?

ניקוי שטיח

הרבה דברים עוברים על השטיח שלכם מאז שקניתם אותו ושמתם אותו במרכז הבית. ילדים ששיחקו ולכלכו את השטיח, אורחים שהגיעו עם לכלוך בנעליים ודרכו עליו, חיית מחמד שעשתה את צרכיה, אלכוהול או קפה שנשפך ועוד הרבה סוגים אחרים של כתמים שגרמו לשטיח שלכם לאבד מיופיו ההתחלתי.

ניקוי שטיחים בקריות

ניקוי שטיח

עמליה תושבת הקריות מספרת איך חברת גל אור חסכו לה קניית שטיח חדש שמי עמליה, אם לשני זעטוטים קטנים וגם יש לנו כלב גולדן מדהים בשם צ’ארלי. הבית שלי תמיד מתוקתק ותמיד נקי ומריח טוב אבל יש משהו אחד שמפריע …

אנו מקווים שעזרנו לכם במעט, נשמח לעזור בכל שאלה,
חברת גל אור.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלהפנייה בנושא:

מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


.