מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

כל הדרכים לניקוי שטיח מוכתם בשמן

מי שאוהב שטיחים ואת תחושת החמימות שהם מספקים לא מוותר עליהם, למרות ששמירה על בית נקי עם שטיח קשה יותר מאשר ניקוי הרצפות בלבד. 

בחרתם לשים שטיח בגלל האווירה שהוא משרה או בגלל שראיתם שטיח יפיפיה והרגשתם שהוא ישתלב בול עם הספות. לא משנה מה הסיבה, אם לא תשמרו על הניקיון שלו מהר מאד הוא כבר לא ירגיש לכם כמו בחירה נכונה. 

 

בכל דרך לניקוי שטיח שתבחרו, רק אל תשפשפו

 

כתם שמן הוא כתם שקשה להסירו לעומת כתמי הפרשות וכתמי משקה, שאינם תה או קפה, ואפילו לעומת כתמי קיא ושתן.  

אי אפשר לברוח מהיווצרות של כתמי שמן על הבגדים, על הספות או על השטיח. אנחנו מבשלים עם שמן, הילדים משחקים עם משחקים שומניים, אין כמו לצפות בבית בסרט עם פופקורן חמאה, במיוחד שבשנה האחרונה אולמות הקולנוע סגורים, אנחנו עושים מספר דברים במקביל ולא שמים לב שנוזל שומני זלג מטה אל השטיח או נפל עליו אוכל שמנוני ובנוסף להכל, דרכנו עליו. אנחנו גם מכניסים הביתה שומנים מבחוץ שנתפסים בנעליים שלנו.

שואלים את עצמכם כיצד להסיר כתם שמן משטיח

יש מספר דרכים ביתיות לניקוי שטיח מוכתם בשמן. לפני שאתם מתחילים את ניקוי השטיח, בדקו את התווית המוצמדת לו מאחור כדי לדעת מאיזה חומרים הוא עשוי. השיטה הביתית לא מתאימה לניקוי שטיח עשוי ויסקוזה, צמר או כותנה.

 

ניקוי שטיח מוכתם בשמן – “עשה זאת בעצמך”

  • ניקוי שטיח עם סודה לשתייה – תחילה יש לספוג את השומן בעזרת מגבת נייר ולאחר מכן לפזר את הסודה.  המתינו כשעה ולאחר מכן נקו את השטיח בעזרת שואב אבק.
  • שיטה נוספת ומפתיעה לניקוי שטיח היא שימוש בקצף גילוח. לאחר מריחת הקצף על גבי הכתם, המתינו כרבע שעה, העבירו על האזור מטלית לחה ואפשר לומר לכתם אסטלה ויסטה בייבי.
  • מורחים ממיס שומנים טבעי, ממתינים וסופגים עם מטלית יבשה.
  • אלכוהול – לא זה שמעלה את מצב הרוח אלא תמיסת אלכוהול לחיטוי 70% ומעלה. הניחו על השטיח מטלית ספוגה באלכוהול והשאירו אותן במשך כ-5 דקות לאחר מכן יבשו עם מטלית יבשה. אם הכתם עיקש נסו שוב.
  • השתמשו בספוג רטוב ומעט סבון כלים ונקו בעדינות, המתינו מספר דקות, ערבבו חומץ לבן עם מים פושרים ביחס שווה ולאחר מספר דקות ספגו את האזור עם מטלית ספוגה במים פושרים.

כמו חדש

אם אתם בוחרים להשתמש בחומר לניקוי שטיח מוכתם בשמן, תשימו לב שחומר הניקוי מיועד להסרת כתמים קשים. חשוב לקרוא את כל הוראות היצרן ולפעול בהתאם. לא מדובר בחולצה שתחליפו אותה בקלות באחרת. 

אם שימוש בשיטה ביתית או בחומר להסרת כתמים לא עבד וגם אם אתם לא יודעים מאילו חומרים השטיח עשוי, אל דאגה, חברת ניקוי שטיחים מקצועית גם יסירו את הכתמים וגם יחזירו לכם אותו במצב חדיש ומחודש.

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלהפנייה בנושא:

מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


.