מחירון ומבצעים צור קשר להדגמה חינם

ניקוי שטיחים ניידים – טיפים

אם יש בביתכם שטיחים ותהיתם מהי הדרך הטובה לטפל ולנקות את השטיח, אז אספנו למענכם מספר טיפים שימושיים לאחזקה שוטפת, ניקוי והסרת כתמים בשיטת עשה זאת בעצמך.

ניקוי שטיחים ניידים – טיפים

שאיבת השטיח – הדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא שאיבת השטיח באופן קבוע. מומלץ לשאוב את השטיח משני צדדיו, אבק ולכלוך יכולים להחליש את השטיח בטרם עת.
הברשת השטיח – שאיבת אבק תשאיר לעיתים שערות אדם או בעלי חיים, יש להבריש את השטיח במברשת גסה עם כיוון הסיבים.
הפכו את השטיחים – תנועת הולכי רגל תוסיף לחץ נוסך על סיבי השטיח באזורי ההליכה. יש להפוך את השטיחים פעם או פעמיים בשנה למשך 24 שעות, פעולה זאת תעזור לאזן את השחיקה וכן להיפטר מעודפי אבק ולכלוך מעומק השטיח, במיוחד שטיחי שאגי.
ניעור השטיח – אם יש באפשרותכם להוציא החוצה את השטיח למרפסת או גינה, נערו וחבטו בו היטב על מנת להסיר לכלוך ואבק. אולם בדקו ראשית את התוית בגב השטיח לגבי תקנות היצרן אודות תליה וחביטה של השטיח.

סוגים מיוחדים של ניקוי שטיחים

סוגים שונים של שטיחים דורשים דרכי ניקוי שונות. שמירה על תג הטיפול בשטיח הנמצא על גב השטיח יכולה לחסוך לכם טעויות יקרות. להלן טיפים לטיפול בשטיחים מיוחדים.

שטיחים ארוגים או קלועים: בדקו את התוויות על מנת לקבוע אם השטיח הקטן רחיץ. במידה שכן, הכניסו את השטיח הקטן לתוך ציפית עם רוכסן או שק כביסה מרשת. בדקו את תפרי השטיח לקרעים ושברים לפני ולאחרי הניקוי. שטפו במים קרים במחזור עדין, שטפו באופן יסודי. יבשו את השטיח בטמפרטורה נמוכה או בחוץ ללא שמש ישירה וחזקה. שטיחים קלועים גדולים יש להניח על הרצפה. קרצפו והברישו את השטיח עם חומר ניקוי לשטיחים, העזרו בהוראות היצרן. שטפו או שאבו את השטיח היטב. יבשו ביסודיות לפני שאתם מניחים את השטיח בחזרה על הרצפה.
שטיחים בעבודת יד, עתיקים ומזרחיים (אוריינטלים): שאבו את השטיחים בתדירות גבוהה. סובבו את השטיחים על מנת להבטיח שחיקה שווה בשטיח הנגרמת מאזורי הליכה. חשיפה לשמש תגרום לדהיה. הערה: חשוב בעת רכישת שטיחים עתיקים ללמוד מהמוכר ככל האפשר אודות השטיח, תכולת הסיבים ומבנהו. בקשו טיפים לניקוי השטיח.
שטיחים מסיבים טבעיים: לשטיחים העשויים מסיבים טבעיים ישנו מארג פתוח המאפשר ללכלוך ולאבק לרדת לרצפת השטיח. לפיכך, אבק לעיתים קרובות, הסר את השטיח מידי פעם על מנת לשאוב ולנקות את הרצפה מתחת (אין להחזיר את השטיח עד שהרצפה יבשה לגמרי). רבים מהשטיחים הטבעיים הפיכים, במידה שכן הפכו את השטיח לאחר השאיבה וניקוי הרצפה מתחת. אם נוצר כתם יש להגן על הרצפה מתחת עם מטלית או חתיכת פלסטיק. קרצפו את הכתם עם מברשת רכה הטבולה במי סבון. שטפו לאחר מכן עם מים נקיים וצלולים. יבשו את האזור הרטוב בעזרת מגבת יבשה, השתמשו במייבש שיער בעוצמה נמוכה או במאוורר על מנת לזרז את ייבוש השטיח. חשוב לזכור שמים מחלישים את סיבי השטיח וצבעיו, ולכן יבוש מהיר יאריך את חייו של השטיח.
שטיחי פרווה ועור כבש : פזרו אבקת טלק על שטיחי הפרווה ועור כבש והשאירו למספר שעות. הברישו את האבקה לתוך השטיח ולאחר מכן נערו ושאבו היטב את השטיח, חזרו על תהליך זה מספר פעמים לפי הצורך, בהתאם לאורך שיער הפרווה. על מנת לנקות את גב השטיח, השתמשו במטליות כותנה נקיות הטבולה במי סבון פושרים. נגבו לכלוך או כתמים ככל האפשר. לסיום, יש לשטוף היטב עם מטלית הטבולה במיים נקיים ולאפשר לשטיח להיתיבש לגמרי לפני שמחזירים אותו למקומו.

הוראות לניקוי שטיחים עמוק

כביסה וייבוש שטיחים קטנים: קראו היטב את תוויות הטיפול לשטיחים קטנים על מנת לקבוע את אופי הניקוי המומלץ על ידי היצרן, ניקוי יבש או רטוב. תוויות לניקוי יבש בלבד מצביעות על האפשרות שצבעי השטיח אינם עמידים במים. לאחר שקבעתם שהשטיח הוא רחיץ הכניסו למכונת הכביסה לשטיפה קרה במחזור עדין. לאחר סיום השטיפה תלו את השטיח הרטוב על מתלה לייבוש כביסה, שולחן פיקניק, וכולי. תליית שטיח רטוב על חבל כביסה תעוות את צורת השטיח ואף תחליש את מארד השטיח. בנוסך, מים הניגרים מהשטיח יתרכזו בחלק התחתון של השטיח ויאריכו את זמן הייבוש כתוצאה מכך יתכן ויווצרו כתמי/נזקי מים חומים בקצוות השטיח.
ניקוי יבש עלול להיות גם אפשרות לשטיחים – בדקו את התוויות להוראות טיפול.

מדריך להסרת כתמים בשטיחים ספות ומזרונים

מהירות התגובה לניקוי כתמים שנוצרו בשטיח הינה חשובה ביותר. זכרו, נוזלים שנשפכו על השטיח יש ראשית לספוג את הלחות שנשפכה מהר ככל האפשר ולא לשפשף.

כתמים ממשקאות רכים ואלכוהול: השתמשו בתמיסה של כף אחת סבון כלים נוזלי, ליטר מים חמים, מעט חומץ לבן. לאחר שספחתם את הנזולים והלחות למטלית נקיה השתמשו בתמיסה לנקות את אזור הכתם, לשטוף, ולאחר מכן לייבש עם מטלית נקיה יבשה, מומלץ להעזר לאחר מכן במייבש שיער או במאוורר לזרז את תהליך הייבוש..
כתמים מקפה או תה: תוך כדי שימוש בתמהיל חומרי הניקוי לעיל, וכן בתהליך הניקוי. אם הכתם נשאר, העזרו בסבון שטיחים מקצועי.
כתמים מבוססי שומן: למזונות כגון חמאה, מרגרינה, או רוטב, להשתמש במנקה שטיחים ממיס יבש.
כתמי מסטיק: מקלפים את מה שאתה יכול, ואז לשים קוביות קרח בשקית ניילון על מנת להקשות את המסטיק, לגרד את המסטיק לאחר מכן בעזרת כפית או סכין קהה. לנקות לאחר מכן במקרה הצורך בעזרת מנקה שטיחים ממיס יבש.
כתמי צבע: לצבע אקרילי ולטקס, במידה והכתם עדיין רטוב, נקו בעזרת התמהיל ותהליך הניקוי המוזכר לעיל. אם נשארים שרידי צבע ספגו בעזרת אלכוהול לחיטוי. לצבע על בסיס שמן, ספגו בעזרת ספירט חסר ריח, יש להיזהר שלא יספג פנימה..
כתמי רוטב עגבניות: ספוג במים קרים, עם טיפת תמיסת ניקוי או מי חמצן על בסיס הדרים. יש לשטוף לאחר מכן עם תמיסה של כוס חומץ לבן ו-2 כוסות מים, לנקות ולאחר מכן לייבש.
כתמי שתן, צואה, וקיא: למרוח תמיסת ניקוי או מי חמצן על בסיס הדרים, לנקות ולאחר מכן לייבש.
כתמי שעווה מותכת: השתמשו באותו טיפול כמו מסטיק, התקשותו עם קוביות קרח בשקית וגירוד פלסטיק. לחלחו מטלית לבנה נקיה או כדור צמר גפן עם אלכוהול לחיטוי על מנת להסיר כל כתם שעווה שנותר.

מאמרים שונים בנושא ניקוי שטיחים מקצועי

ניקוי שטיח שאגי

ניקוי שטיח שאגי

  ניקוי ואחזקה שוטפת לשטיח שאגי מקצועי   שטיחי שאגי תופסים תאוצה בשוק והינם מהפופולריים ביותר בישראל, ואם זה בגלל מחירם הזול יחסית, נוחותם והמראה החמים והמפנק במיוחד בחודשי החורף הקרירים. שטיחי השאגי נחלקים לשתי קבוצות עיקריות שטיחי שאגי העשויים …

כל כתם והסיפור שלו

טיפול בריחות וכתמי חיות מחמד

בחירת ספות לבית היא החלטה חשובה, מדובר בריהוט המרכזי בסלון, שהוא לב הבית. בחירה שנעשית לפי היופי והאופי. התאמת ריהוט וכל פריט עיצובי בבית נעשית על פי טעם אישי ומושפעת מהאישיות של האדם. הדבר נכון, גם בבחירת שטיחים, שמגיעים במגוון …

ניקוי שטיחים לפסח – מוציאים את הלכלוך לחופשי

סוגי שטיחים ואיכותם

שטיחים יכולים להוסיף משמעותית לעיצוב הבית והמשרד בזכות מבחר עשיר של סגנונות ועיצובים. הם נאים למראה, מחממי לב ונעימים למגע. בנוסף, הם גם מקום מצוין להצטברות אבק, לכלוך שאנחנו מביאים מבחוץ והיווצרות כתמים. כדי למנוע את שחיקת השטיח והמראה הבריא …

מה הדרך הנכונה ביותר לניקוי שטיחים איכותיים?

ניקוי שטיחים בחדרה

השקעתם את מיטב כספכם בשטיח איכותי כי אתם מביני עניין ויודעים כי שטיח הוא פריט עיצובי שיכול לשנות את המראה של הבית כולו. גם אם אתם מקפידים על נקיון השטיח וגם אם לא, לפעמים יהיה זה בלתי מן הנמנע שתצטרכו להיעזר בחברת ניקוי שטיחים מקצועית שתחזיר את החיות לשטיח שלכם. אם הצטברו כתמים, ריחות והשטיח איבד את צבעו במרוצת השנים, אין זה סיבה מוצדקת לקניית שטיח חדש.

שטיח נקי בשביל השנה החדשה

ניקיון שטיחים לשנה החדשה

תמיד בשנה החדשה אנחנו אוהבים להתחיל דף חדש בנושאים שונים הקשורים לחיינו. אנחנו יכולים להתחיל דף חדש עם הנפש שלנו, עם הרגלים שאנו רוצים לאמץ לעצמנו, עם מטרות שאנו מציבים לנו להשגה או עם כל דבר אחר שנרצה לעשות השנה. …

ניקוי שטיחים מקצועי

גל אור המובילה בניקוי שטיחים וריפודים

חולמים לנקות את השטיח שלכם? עשו זאת רק עם חברת ניקוי שטיחים מקצועית להרבה מאיתנו יש שטיח בבית שעברו עליו לא מעט שנים והוא נראה קצת בלוי ורעוע. הפתרון של קניית שטיח חדש אולי מתאים לכאלה שכבר לא אוהבים את …

ניקוי שטיח פרסי

ניקוי שטיח

שטיח פרסי נחשב לשטיח יוקרתי ובעל עיצובים מרהיבים. השטיח נארג בצורה ידנית, עשוי מחומרי גלם יקרים ומשובחים ובצבעים חדים ובוהקים. כדי ליהנות מהשטיח שנים רבות חשוב לתחזק אותו היטב ולנקות אותו באופן מקצועי על ידי אנשי מקצוע שהתמחו בכך.

שטיחים מקיר לקיר – איך מנקים ומתי?

טיפול בכתמים על שטיח מחצלת

השטיח בדומה לריצוף הוא חלק משמעותי בעיצוב הבית או המשרד ובולט מאד לעין. העיצוב שלו, סוג החומר ממנו הוא עשוי וחזותו אומרים לא מעט על האישיות שלכם או מה הייתם רוצים לשדר ללקוחותיכם במקום עבודה. אם הוא ייראה מוזנח, זה …

ניקוי שטיחים בקריות

ניקוי שטיח

עמליה תושבת הקריות מספרת איך חברת גל אור חסכו לה קניית שטיח חדש שמי עמליה, אם לשני זעטוטים קטנים וגם יש לנו כלב גולדן מדהים בשם צ’ארלי. הבית שלי תמיד מתוקתק ותמיד נקי ומריח טוב אבל יש משהו אחד שמפריע …

ניקוי שטיחים למשרד

ניקוי שטיחים ספות וריפודים - עצות שימושיות

ניקוי שטיחים למשרד לשמור על ניקיון משרדים זו משימה חשובה שיש להפקיד בידי חברת ניקוי משרדים מקצועית. אולם בכל הקשור לניקוי של השטיחים במשרד יש למצוא חברה המתמחה בתחום. ניקוי שטיחים זו לא משימה לחברת ניקיון רגילה אלא לחברה המתמחה …

כיצד נקבע המחיר לניקוי שטיחים מקצועי?

סוגי שטיחים ואיכותם

אם יש לכם שטיח שאתם אוהבים אך יש עליו כתמים,עובש וריחות לא נעימים, זה הזמן לנקות את השטיח ולהעניק לו מראה מחודש, ריח נעים והכי חשוב שיהיה נקי מחיידקים. ברוב המקרים השטיח משמש כמרכז הבית והוא זה שנותן את הטון העיצובי בגלל הדומיננטיות שלו.

אנו מקווים שעזרנו לכם בכל הקשור לניקוי השטיחים בביתכם. לפרטים והכוונה נוספת להסרת כתמים צרו קשר עמנו ונשמח לעזור

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה    פנייה בנושא:

    מעוניינים לדעת אם הכתמים יורדים? שילחו תמונה:


    .