גל אור - חברה באמנת השירות בישראל
קופון שלנו כבר הורדתם?

באפליקציה שלנו חדשות, טיפים, קופונים, הזדמנויות, מבצעים עונתיים ועוד המון הפתעות. לחצו על הקישור המתאים.

תרשו לנו לגלות לכם סוד של מקצוענים...

הקדימו תרופה למכה! עם חומר דוחה כתמים מן המומלצים על ידי החברות המקצועיות בארץ ובעולם!
NeverWet חומר פלא לשמירה על ספות, שטיחים ומזרונים נקיים. דוחה מים, אבק, לכלוך, נוזלים, ועוד. קראו עוד כאן »

Rust-Oleum-NeverWet-pack-300x174

ליצירת קשר

תיקון חידוש וצביעת ספות ומערכות ישיבה עור

 האם אפשרי וכדאי לתקן את ספות העור, או להחליפן בספות חדשות?

כמובן שלא כל ספה מעור כדאי לתקן, אבל כל ספה מעור אפשר לתקן. ישנם מבין לקוחותינו כאלו שיש להם ערך סנטימנטלי אל הספות עור או אל הכורסה הישנה של אבא. וישנם לקוחות שהוציאו כסף רב על ספה איכותית מעור והיא ניזוקה, אם זה במשך חלוף שנים רבות, צבעה דהה המושבים שקעו, סריטות וקילופים הופיעו עליה, וכולי. או אם זה נזק פתאומי כגון, הילד קשקש עם עטים על הספת עור, או החתול שרט או עשה פיפי (שתן) על הספה.

תיקון חידוש וצביעת ספות ומערכות ישיבה עור - לפני ואחרי

תיקון חידוש וצביעת ספות ומערכות ישיבה עור - ספת עור לפני החידוש

ישנם דרכים רבות לגשת לפתרון הבעיה, אם זה על ידי ניקוי ספות העור, צביעה, ריפוד מחדש, תיקון קרעים שריטות ושפשופים בעור, שחזור תפרים, מילוי מושבים וגבים, וכולי. וכל זה חייב להלקח בחשבון של עלות כנגד כדאיות. על מנת לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה והמשתלמת ביותר אנו נשלח בעל מקצוע אליכם ללא כל שום עלות ומחויבות כל שהיא ונפרוש לפניכם את מגוון האפשרויות העומדים לפניכם. חברת גל אור הינה בעלת ניסיון רב בתחום בארץ ובחו"ל, דוגלת בשקיפות, אמינות, ומקצועיות ללא פשרות. לקוחותינו הרבים המרוצים הם אפיק הפרסום המשתלם בסופו של דבר.
מחירון החברה המדריך המלא להסרת כתמים – עשה זאת בעצמך לקוחות ממליצים

מה כולל בתוכו חידוש וצביעת ספות מעור

חידוש ספות מעור כולל בתוכו אחד מהשלבים הבאים או יותר, וכל זאת לפי רצון וצורך הלקוח.

חיזוק הספה על מנת לאפשר מחדש את יציבותה ונוחותה.
מילוי המושבים וגבים של הספות ומערכות הישיבה מעור
תיקון קרעים שריטות ושפשופים בספות העור
שחזור תפרים
שיוף צבע העור הקיים – פעולה זאת יכולה להתבצע נקודתית או על כל פני משטח הספה
צביעת ספות העור מחדש – ישנה האפשרות להתאים את הצבע במדויק לצבעו הקודם או גיוון ושינוי צבע לפי רצון הלקוח. צביעת העור תתכן רק באזורים נבחרים בספה, על מנת להעלים כתמים ונזקים נקודתיים
החלפת העור וריפודו מחדש – אפשרות זאת ניתנת לעיתים לאזור ספיציפי בספה או בכלל הספה
ניקוי ספות ומערכות הישיבה מעור – לעיתים ניתן להסיר נזקים בספה על ידי ניקוי מקצועי של הספות עור, במידה ומתבצע תיקון צבע של הספה באזור מסויים על שאר הספה לעבור ניקוי מקצועי על מנת להתאים את הצבע החדש לאזורים בספה שלא נצבעו.

המדריך המלא לתיקון וצביעת ספות עור

אם הגעתם לכאן סימן שאתם מתעניינים בספות עור לתיקון, צביעה ותחזוק. לכן אנסה כמיטב יכולתי לתת לכם את המידע על כל תורת העור באופן המקצועי והאיכותי ביותר.

נתחיל מסוגי עיבוד בעור,  כפי שרובנו מכירים נתקלנו בלא מעט ספות עור, הדעה הרווחת שקיימים הרבה סוגי ספות עור, טעות ביסודה היא. שכן רוב רובי סוגי הספות עור הם מאותו סוג עור [עור בקר] רק שהעיבוד של העור הוא שונה מאחד למשנהו. העור הנפוץ ביותר כיום הוא עור בעיבוד נאפה ולאחריו עור בעיבוד אפקט שילוב שני הצבעים או בשמו המקצועי סמי אניליין.

בנוסף, ישנם עוד סוגי עיבוד בעור בדרך כלל יקרים ועדינים יותר, מוגדרים כעור טבעי כמו פולאפ או אניליין או בייקסט וכו'.

העור הטבעי בדרך כלל הוא עור סופג (ישנה אפשרות לערוך בדיקה במקום על ידי טפטוף של מעט מים בעור והתבוננות במתרחש האם המים נספגים או שלא. במידה והוא סופג את הנוזלים סימן מדובר בעור טבעי שמצריך תהליך של ניקוי וחידוש מיוחד בעור אם בכלל אפשר). ישנו דגש נוסף שצריך לדעת בדרך כלל ישנם שני חלקים לעור: החלק העליון של העור נקרא Top grain  משמש אותנו בספה במקומות השמישים ביותר, כגון: במושבים ובאזור הנחת הידיים או במשענות (בפרט היכן שהראש מונח). מכיוון שזה חלק העור החזק והאיכותי ביותר לכן החברות המייצרות ספות עור שמות אותו כחלק אינטגרלי בחלקים השמישים יותר.

החלק התחתון נקרא Split משמש אותנו בעיקר באזור הפחות שמיש בספה כגון: אזור גב הספה, מתחת לידיות ולמושבים.

יתרונות וחסרונות ספת עור לעומת ספת בד

יתרונות:

 • נוחות מירבית יותר
 • בדרך כלל קל לניקוי
 • עלות אחזקה מעוטה לעומת ספות בד (ניקוי באנזימים ומריחת שמן)
 • מראה יוקרתי ועשיר גם לאחר שימוש מרובה
 • בלאי מינימלי לעומת ספת בד, אם בכלל

חסרונות:

 • מחיר הספה בדרך כלל יקר יותר
 • דורש תחזוק קבוע

יתרונות וחסרונות בין סוגי העיבוד עור

נחלק את הקטגוריה שלנו לשני חלקים:

 • עור בעיבוד טבעי

עור טבעי בדרך כלל הוא נח יותר לישיבה והמראה שלו נראה מקורי יותר. לדוגמא אם נסתגל בזכוכית מגדלת מקרוב, ישנם עורות טבעיים כמו אניליין או נובוק שבהם יהיה ניתן לראות בעור עצמו חתכים, עקיצות או פציעות שהיו לבהמה במהלך חייה. העור הטבעי עדין ורגיש יותר בדרך כלל הוא עור סופג, דבר המקשה על תחזוקתו.

מצוי בעיקר בבתים של אנשים אמידים.

 • עור בעיבוד מוגן

עור מוגן או בשמו המקצועי Protected Pigmented  בעצם הוא עיבוד העור הכי נפוץ בישראל המכונה נאפה.  העור עובר של תהליך של צביעה אחרי העיבוד מה שגורם לשכבה נוספת המגינה על העור כמעט מכל דבר אפשרי, בעקרון מכל דבר שהוא על בסיס חלבון כמו אוכל, שתייה, אבק, שמן וכל דבר שהוא שגרתי.

בדרך כלל, מחירי ספות העור סבירים ומטה. קל לתחזוק ולניקוי.

תיקון ספות עור

קרעים:

נחלק את הקרעים לשני חלקים. קרעים עד 10 ס"מ  שאז ישנו סיכוי טוב לתקן את העור ולהחזיר לו את המראה הטבעי שלו, דהיינו שאחרי התיקון לא יהיה נית לזהות היכן היה הקרע בכלל והספה תחזור למראה המקורי שלה. לעומת, קרעים מעל 10 ס"מ שאז צריך דעת מומחה כדי לבדוק את האופציות הקיימות אם בכלל.

חברתנו מתמחה בטיפול כל סוגי ספות העור, תיקון ואיחוי ספות העור למיניהם במידה ויש קרע בעור מתפרים שנפרמו, המומחים שלנו יבואו לביתכם ויתפרו לכם את הספה בתפר פנימי כך שהספה תקבל מראה אחיד ויפה. תחזור להיות כמו חדשה מהחנות.

סדקים בעור

נישה נוספת ונפוצה בספות עור הם סדקים בעור שיכולים להיווצר כתוצאה מכמה דברים:

 • צבע באיכות ירודה
 • אי תחזוק העור בצורה הנאותה לו. כגון :
 1. חשיפה לשמש
 2. זלזול בעור, לדוגמא: הנכדים קופצים על הספה עם נעליים.
 3. ישיבה על הספה אחרי שחוזרים מהים, המלחים ש'נתפסו' בנו יכולים לחדור אל העור ולהחליש אותו
 4. בעלי חיים, במידה ויש ברשותנו כלב או חתול שעולים לספה בד"כ הם מפרישים מגופם זיעה חומצית המחלישה את העור וכו'.

ספה מעור לבן

חברתנו מתמחה באופן המקצועי ביותר בניקוי כל סוגי הספות, עם אחריות מלאה לתיקון הסדקים והקרעים בשיטה ייחודית הן ע"י ניקוי העור כחדש, מילוי חומרים מיוחדים בעור, שיוף, צביעת העור כחדש והכל בבית הלקוח. כך שתוכלו להישאר עם הספה האהובה עליכם בבית לעוד שנים רבות.

שתן בספות עור

כפי שידוע שתן הוא חומצה, במידה ולא מטפלים בזה באופן מיידי עלול להחליש את העור עד לרמה של פרור העור לחלוטין אפילו במגע עדין. בפרט בעור שמעובד בצורה טבעית כיוון שאין לו את הצבע כשכבת הגנה שתגן עליו. לכן מומלץ להזמין מומחה שינקה את השתן ואף יחזיר את הריח הנעים לספה.

תיקון מושבי עור

פעמים רבות כתוצאה משימוש מרובה "נופלים" המושבים כך שהישיבה על הספה נהפכת לחוויה פחות נעימה ובוודאי פחות נוחה. חברת גל אור תגיע לביתכם ותתקן את המושבים והידיות ומשענות הגב, תחליף את ספוגי הישיבה, תמתח את הרצועות ואפילו תתקן את הלחצן של פתיחת המושבים (עבור ספות עם ריקליינרים). בעלות מינימלית הכל בהתאם לסוג וגודל הספה. כך שהספה שלכם תחזור להיות קשיחה, נוחה ויפה כבתחילה.

תיקון העור ברכב

לעיתים אתם רוצים למכור את הרכב היוקרתי שלכם, אך קרע קטן, שפשוף או ירידת צבע במושבים או בדלתות הרכב או אפילו שההגה מתבלה זה גורם לירידה משמעותית והפסד של אלפי שקלים מערך הרכב. המומחים שלנו יבואו ויחדשו לכם את העור למראה חדש.

תיקון מושבי עור ביאכטות

קרה לכם שיצאתם לנופש ביאכטה עם כל המשפחה או חגגתם אירוע עם החברים ובטעות עף גיץ של סיגריה לאחד מהמושבים והמערכת ישיבה מעור בספינה נראית מחוררת ומכוערת למדי. אין שום בעיה, צוות המומחים של חברת גל אור יבוא ויחדש לכם את המושבים, יאחה את הקרעים, ישייף במידת הצורך ויצבע בשיטה ייחודית כך שלא תרגישו בהבדל והיאכטה תחזור למראה היוקרתי שלה.

צביעת ספות עור

כיום ישנו שיקול משמעותי לצרכן, לקנות ספת עור לעומת ספת בד הן בגלל הנוחות, האיכות והיופי. בדרך כלל כעבור כמה שנים ישנו הצורך לחדש את הספה בעיקר בגלל ירידות צבע ושיופים למיניהם כתוצאה ממעברי דירה, שימוש מירבי, הכלב שחוגג על הספה, חשיפה לשמש חזקה, אי תחזוק העור עם השמנים המיוחדים לו וכו.

חברת גל אור מציעה שירות ייחודי ומקצועי ביותר לצביעת ספת העור שלכם כך שלא תרגישו בהבדל בין הספה שלכם לספה בחדשה בחנות.

חברת גל אור משתמשת בחומרים איכותיים ביותר לצביעת ספת העור שהוכיחו את עמידותם ואיכותם הגבוהה במשך שנים, כך שניתן ללקוח אחריות מלאה על צביעת ספת העור.

דיו על ספת העור

הילד החליט שספת העור היא משטח העבודה הטבעי שלו, וכעת ספת העור מתפארת בציורו של פיקאסו הקטן שלכם. אין צורך לרגוז, לרטון כיוון שהמצב לא אבוד.

אפשרות ראשונה: עשה זאת בעצמך  

ישנה אפשרות לקחת אלכוהול עם סמרטוט ובצורה עדינה לשפשף את הטוש או העט עד להסרת הדיו לגמרי. לאחר מכן יש להעביר סמרטוט לח לוודא שלא נשאר שום אלכוהול על הספה. חשוב לציין !!! ששיטה זו הינה אך ורק לסוגי עור מסויימים ויש צורך להשתמש באלכוהול באחוז נמוך מאוד כדי למנוע נזק גדול יותר.

בכל מקרה מומלץ בעדיפות עליונה להתייעץ עם מומחה ולקבל חוות דעת מקצועית יותר.

אפשרות שניה: הזמנת מומחה לצביעה ממוקדת

הזמנת מומחה לצביעה ממוקד בעלות מינימאלית הנעשית בבית הלקוח כך שלא תרגישו בהבדל גוון הצבע, הספה תחזור למראה הטבעי שלה. חברת גל אור מתמחה בתיקון וצביעה ממוקדים בספות העור ללא שינויי גוון, השירות בעלות מינימלית ובאחריות מלאה.

לקוחות יקרים: על מנת שנוכל לתת מענה מלא לשאלותיכם בנושא תיקון וצביעת ספות עור, נודה לכם אם תשלחו אלינו תמונות של הספה או ו- הנזק לספה, וזאת על מנת שנוכל לזהות את סוג העור, צבעו, מידת הנזק, ועוד. תוכלו לשלוח אלינו את תמונות הספה דרך עמוד יצירת קשר הנמצא בראש העמוד או בסרגל הימני, למעבר לטופס יצירת קשר אנא לחצו כאן.

הערה: ישנם ספות עור המשולבות עם בד, במידה והגיע זמנם לעבור ניקוי או תיקון, אזי תתצטרך עבודה משולבת עם שני סגנונות שונים של ניקוי. ובדרך כלל יחל ראשית ניקוי ספות הבד ורק לאחר מכן ניקוי העור.

ניקוי תיקון חידוש וצביעת ספות ומערכות ישיבה מעור על ידי חברת גל אור

חברת גל אור מספקת שירות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, עובדינו הינם אומנים בתחום הספות עור. יושר שקיפות ואמינות מול הלקוח יתבהרו לכם ברגע שתפגשו את צוותינו המקצועיים. המלצות על עבודות ינתנו לכל המעונין. אנו נגיע לביתכם נאבחן את סוג הספה והעור, אופי הנזקים, וכולי. לאחר מכן אנו נמליץ לכם על מגוון האפשרויות העומדות בפניכם. שכמובן רק טובת הלקוח עומדת לפנינו. בואו והצטרפו למעגל הלקוחות המרוצים של חברת גל אור.

ירידת צבע בספה מעור או דמוי עור

רבים מהצרכנים בישראל משתמשים במוצרי עור הן צרכנים עסקיים כמו מושבים וכורסאות עור למשרדים השונים, מהעובד הפעוט ועד למנכ"ל החברה. והן צרכנים פרטיים כמו ספות וכורסאות לבית. היתרונות של ספות וכורסאות עור הן רבים, חלק ניכר זה מהנוחות המרבית ומקלות תחזוק וניקוי המושבים. אך זה לעומת זה, ישנם גם חסרונות. כמו ירידת צבע מג'ינס שנדבק לספה, או שהילד החליט לעשות את יצירת האומנות שלו דווקא על הספה.

כדי להתמודד עם הצבע שדבק לספה במידה ומדובר במשהו מינורי, קיימת האפשרות לנסות להסיר את שכבת הצבע באופן עצמאי על ידי שפשוף עדין עם מטלית לבנה מכותנה הספוגה באלכוהול. יש לציין, שיש לבצע את הפעולה בעדינות מרבית ולהתחיל לנסות את הפעולה על שטח פעולה מזערי לוודא שאכן רואים שיפור (ובכל מקרה עדיף תמיד להתייעץ עם מומחה כי קיים חשש גדול להורדת הצבע של הספה עצמה ביחד עם הצבע שנדבק).

כמו כן, חברתנו יכולה במחיר פעוט של החל מ-450 ₪ בלבד לשלוח צוות מקצועי שיצבע את הספה או הכורסא האהובה עליכם שתחזוק להיות כמו חדשה והכל באחריות מלאה. הספה תחזור למראה הייחודי והמקורי שלה. הצבע יהיה אחיד וכל מה שנותר יהיה שאתם תחזרו לשבת ולהתרווח על הספה שלכם כבתחילה.

{אין בכל המידע האמור באתר גלאור לחייב את חברתנו בשימוש המידע באתר, האחריות הינה אך ורק על המשתמש.

חברת גלאור שמחה לשתף מידע מקצועי}

ואם יש לכם עוד שאלות

שאלה: האם כדי לי לנקות לבד את הספה?

תשובה: לא מומלץ בכלל לנקות את הספה לבדכן. במיוחד אם מדובר בספה מעור. ניקוי ספות עור דורש אבחון  סוג העור ועיבודו כדי לנקות אותו בצורה הטובה ביותר. משהו שרק אדם מיומן שמבין בחומרי הגלם ידע איך לנקות בלי להרוס את הספה.

שאלה: מה הוא תהליך ניקוי הספה?

תשובה: ישנם שני שלבים לניקוי הספה שלכם. בהתחלה ישנו תהליך ניקוי הלכלוך שמתווצר דרך הנקבוביות בעור ויותר גוון אפרורי. ובשבל השני מריחת קרום מרכך השומר על רכות העור וכך תשמר הספה.

שאלה: כמה סוגי עור לספות יש?

תשובה: ישנם 5 סוגי עור. שור, פרה, עגל, בופאלו ונאפה.

שאלה: אם אני רוצה לנקות את הספה בבית?

תשובה: קודם כל תמיד מומלץ לבקש מאיש מקצוע מהאתר שלנו לנקות את הספה. אנו רוצים לשמור לכם על הספה ולוודא שהיא תראה הכי טוב שאפשר. אבל במקרה ולא מתאפשר לך להזמין איש מקצוע, אז לנקות עם מטלית לחה ולייבש לאחר מכן. אנחנו לא רוצים להשאיר כתמים על הספה!

ליעוץ והכוונה חינם צרו קשר ונשמח לעזור

ליצירת קשר מהיר, נשמח לענות על כל שאלה